Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Literatura

Deníček moderního fotra

denicek

Když se měl Dominik Landsman stát poprvé otcem, rozhodl se, že si založí blog, na němž by pravdivě – a toto slovo zdůrazněme! – popisoval strasti a slasti „obyčejného“ chlápka odvedle, jemuž se právě narodil syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá tak trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi činorodé, ale také destruktivní a každý potomkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle. Hlavní je, že dítě prospívá – ať už to stojí, co to stojí.

Dominik Landsman: Deníček moderního fotra

Deníček moderního fotraZ blogu se následně stala kniha, která se dočkala několika volných pokračování – a 12. srpna 2021 bude do kin uveden i film režiséra Jana Haluzy s Terezou Rambou a Jiřím Mádlem v hlavních rolích.

Nové vydání úspěšné knihy s filmovou obálkou

Ukázka z knihy:

Bylo to, jak když do bytu vtrhne velká voda. Tempo domácnosti se naprosto změnilo. Nataša se zhroutila do postele a začala brečet. Já jsem zmateně pobíhal kolem dítěte a snažil se ho utišit.

Střídavě jsem ho choval, hrkal před ním chrastítkem a studoval v příručkách, jak se mám zachovat. Čeněk po pár hodinách únavou usnul. Nataša se vzchopila a odešla brečet na záchod.

Odnesl jsem Čeňka slavnostně do postýlky, vybalil věci z porodnice a přemýšlel, že to tady zabalím a začnu nový život někde jinde na lepším místě. Z mých slastných představ o úniku mě po několika minutách vyrušil dětský pláč. Čeněk usoudil, že spánku bylo dost a je potřeba fotra trochu popohnat, aby si moc nevyskakoval. V tu chvíli naštěstí u Nataši zvítězil mateřský pud a šla Čeňka nakojit. Očividně měl velký hlad, jelikož Natašu takřka vysál a blaženě usnul. Jaká to krása. Spokojené a hlavně spící dítě se dostalo do mých top pěti nejoblíbenějších věcí.

Malé mimino se musí každé tři hodiny krmit. To je fakt, přes který vlak nejede. Takže i když spí, musí se vzbudit. Když po dvou hodinách a padesáti minutách neustálého řevu konečně usne, musíte ho za deset minut vzbudit, aby se napapal a mohl pokračovat ve řvaní…

DOMINIK LANDSMAN je český spisovatel a scenárista, který nesnáší, když o něm někdo mluví jako o blogerovi nebo moderním fotrovi. Svou kariéru založil na tom, že se mu narodilo dítě, a on ho zmonetizoval v knížkách a na sociálních sítích. Bez dítěte by byl nejspíš stále ještě nezaměstnaný, protože nic neumí a nemá světu co nabídnout. Dominik Landsman ve volném čase rád neluští sudoku nebo křížovky, anebo rybaří, což se s neluštěním sudoku nevylučuje. Dá se tedy říct, že ve volném čase rád na rybách neluští sudoku.

Dominik Landsman: Deníček moderního fotra (3. vydání s filmovou obálkou), vydává nakladatelství Ikar, 208 stran, doporučená cena 299 Kč

 Helena Frantová 

Euromedia Group, a. s.

Nádražní 896/30, Praha 5

www.euromedia.cz

Podobné příspěvky

Aukční síň Sotheby’s zařadila do své podzimní aukce obraz malířky Radky Bodzewicz

Afri

Ceny Thálie mají své majitele, přinesly nejedno překvapení

Jaroslav Hauer

Největší průvod čertů na Výstavišti Praha

Afri