Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Literatura

Deníček moderního fotra

denicek

Když se měl Dominik Landsman stát poprvé otcem, rozhodl se, že si založí blog, na němž by pravdivě – a toto slovo zdůrazněme! – popisoval strasti a slasti „obyčejného“ chlápka odvedle, jemuž se právě narodil syn. Zprvu nezúčastněný fotr, který miminko zažívá tak trochu zdálky, se brzy stává „otcem na mateřské dovolené“ a tím také začíná boj o přežití obou a zachování rodinného blaha. Nutno říct, že synek Čeněk je dítě velmi činorodé, ale také destruktivní a každý potomkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle. Hlavní je, že dítě prospívá – ať už to stojí, co to stojí.

Dominik Landsman: Deníček moderního fotra

Deníček moderního fotraZ blogu se následně stala kniha, která se dočkala několika volných pokračování – a 12. srpna 2021 bude do kin uveden i film režiséra Jana Haluzy s Terezou Rambou a Jiřím Mádlem v hlavních rolích.

Nové vydání úspěšné knihy s filmovou obálkou

Ukázka z knihy:

Bylo to, jak když do bytu vtrhne velká voda. Tempo domácnosti se naprosto změnilo. Nataša se zhroutila do postele a začala brečet. Já jsem zmateně pobíhal kolem dítěte a snažil se ho utišit.

Střídavě jsem ho choval, hrkal před ním chrastítkem a studoval v příručkách, jak se mám zachovat. Čeněk po pár hodinách únavou usnul. Nataša se vzchopila a odešla brečet na záchod.

Odnesl jsem Čeňka slavnostně do postýlky, vybalil věci z porodnice a přemýšlel, že to tady zabalím a začnu nový život někde jinde na lepším místě. Z mých slastných představ o úniku mě po několika minutách vyrušil dětský pláč. Čeněk usoudil, že spánku bylo dost a je potřeba fotra trochu popohnat, aby si moc nevyskakoval. V tu chvíli naštěstí u Nataši zvítězil mateřský pud a šla Čeňka nakojit. Očividně měl velký hlad, jelikož Natašu takřka vysál a blaženě usnul. Jaká to krása. Spokojené a hlavně spící dítě se dostalo do mých top pěti nejoblíbenějších věcí.

Malé mimino se musí každé tři hodiny krmit. To je fakt, přes který vlak nejede. Takže i když spí, musí se vzbudit. Když po dvou hodinách a padesáti minutách neustálého řevu konečně usne, musíte ho za deset minut vzbudit, aby se napapal a mohl pokračovat ve řvaní…

DOMINIK LANDSMAN je český spisovatel a scenárista, který nesnáší, když o něm někdo mluví jako o blogerovi nebo moderním fotrovi. Svou kariéru založil na tom, že se mu narodilo dítě, a on ho zmonetizoval v knížkách a na sociálních sítích. Bez dítěte by byl nejspíš stále ještě nezaměstnaný, protože nic neumí a nemá světu co nabídnout. Dominik Landsman ve volném čase rád neluští sudoku nebo křížovky, anebo rybaří, což se s neluštěním sudoku nevylučuje. Dá se tedy říct, že ve volném čase rád na rybách neluští sudoku.

Dominik Landsman: Deníček moderního fotra (3. vydání s filmovou obálkou), vydává nakladatelství Ikar, 208 stran, doporučená cena 299 Kč

 Helena Frantová 

Euromedia Group, a. s.

Nádražní 896/30, Praha 5

www.euromedia.cz

Podobné příspěvky

Výstava Udržitelná Praha ukazuje jaká je možnost snížení emisí v metropoli

Afri

Užijte si letošní léto s vybranými tituly z nakladatelství EPOCHA

Afri

Na "leteckém dnu" Red Bull se včera představily netradiční vehikly

Afri