Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Kultura

Divadlo Radka Brzobohatého uvádí psychothriller – Hračička

Divadlo Radka Brzobohatého přivádí na česká jeviště napínavý americký thriller Hračička. V režii Lukáše Buriana na jevišti excelují Romana Goščíková (v alternaci s Lucií Vondráčkovou) a Jan Fanta. Zkoušení pro herce bylo velice náročné a intenzívní, jednak proto, že jsou na jevišti jen dva, ale také kvůli žánru psychothrilleru:

Hračička

,,Takové role jsou snem každého herce, během dvou hodin vystřídáme snad všechny emoce, s výjimkou jen těch mateřských. Ale samozřejmě to s sebou nese velkou zodpovědnost, abychom udrželi divákovu pozornost, byli opravdoví tak, že se o nás budou bát, občas se leknou, ale i úlevně zasmějí. A celé zkoušení bylo velice náročné, jak psychicky – kromě prožití situací, do kterých se běžně nedostáváme, naštěstí, jsme se také museli přestat před sebou stydět – svlékáme se tam a jsme i velice kontaktní:) tak i fyzicky – já chodila domů samá modřina, z veřejné generálky jsem si přinesla dokonce monokl na tváři, když Honza zabral trochu víc, což jsem nečekala a skončila jsem hozená na dveřích… Honza si zase způsobil otok zápěstí… prostě taková menší jatka… ale bude se mi po nich stýskat” , líčí Romana Goščíková.

Anotace Hračička – Gardner McKay překlad: Adam Novák

Psychiatrička Maude se vrací po náročném dni do svého domu v kopcích nad Los Angeles. Má však nečekaného hosta Petera. Je to milý mladík, který ji pomohl nastartovat auto, ale pak zazvoní u jejích dveří pod záminkou, že si u ní nechal kapesní svítilnu… Bezbranná žena v uzavřeném prostoru… Neznámý muž. Stane se jejím novým milencem, láskou nebo vrahem?… Strhující hra o touze někoho ovládat, síle osobnosti i ochotě vyspat se s naším popravčím, se řadí k fenomenálním thrillerům jako je Misery nechce zemřít či Čekej do tmy.

Hru divadlu doporučil překladatel Adam Novák, který ji objevil v New Yorku v obchůdku kousek od Times Square. S Divadlem Radka Brzobohatého Adam Novák spolupracuje už podruhé, před 4mi lety pro nás přeložil muzikálovou parodii 50 Odstínů!, kterou stále úspěšně hrajeme.

Obsazení: Romana Goščíková/Lucie Vondráčková, Jan Fanta

Eva Polívková

Podobné příspěvky

Divadelní tip: Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk si v La Fabrice společně hrají na film

Šebík

Letní slavnosti staré hudby zítra zahájí německý vokální soubor Calmus Ensemble

Afri

Zpěvák Petr Kutheil má nový klip Icarus, křtili mu ho Petr Kolář a Tomáš Ujfaluši

Afri