Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo

Cabaret spojuje dva divadelní žánry dohromady, činohru a muzikál

Cabaret

Inscenační tým režiséra Adama Skaly představí Cabaret ve výrazné scénografické a kostýmní úpravě, která klade důraz na dekadentní rozměr společnosti, jež se uprostřed nastupující totality chce ubavit k smrti.

Cabaret spojuje dva divadelní žánry dohromady, činohru a muzikál

CABARETFascinuje mě, kolik vrstev jsme postupně při práci na tomto libretu objevili. Naše cesta je přitom paradoxněurčité zjednodušení, minimalizace textu a odhalení situací. Cabaret má totiž velice chytrou stavbu, kdy se pod nánosem kabaretního (divadelního) pozlátka skrývá tvrdý, tragický příběh o lidském selhání a toleranci ke zlu. Přirozeně jsme měli ze začátku tendenci přistupovat k muzikálovému žánru možná až trochu moc lehce. Cabaret se ale nenechal,” vysvětluje režisér Skala.

„Cabaret je to příběh obyčejných lidí, jejichž životní osud je tvrděpoznamenán dobou, ve které žijí. Doba dekadence a úpadku. Je to světový muzikál s CABAREThudbou, která překročila hranice divadla a stala se nesmrtelnou. Jsme proto nadšení, že můžeme Cabaret po delší době znovu uvést na pražské scéně a připravit tak pro naše diváky neopakovatelný zážitek, tentokrát v našem provedení, navíc s živou hudbou. Jde o zatím největší projekt našeho divadla,” vysvětluje Karel Heřmánek mladší, principál Divadla Bez zábradlí. Ten v připravovaném muzikálu zároveň ztvární ikonickou postavu Kabaretiéra. V ústřední milenecké dvojici se představí Jan Fanta a Michaela Tomešová v alternaci s Rozálií Havelkovou. Dále se diváci mohou těšit například na Josefa Cardu, Filipa Kaňkovského, Jitku Sedláčkovou, Hanu Seidlovou, Nikol Kouklovou a devítičlenný orchestr Jakuba Šafra.

Cabaret vznikl ve spolupráci se Spolkem Adria a za přispění společnosti ČEPS.

8.10. v 19:00  PÁTEK   
9.10 v 17:00 a  v 19 hodin  SOBOTA  

Nikol Kouklová

Jitka Tomečková, photographer
shams@seznam.cz
Facebook – shams world
Instagram – shams_photography15

 

 

 

Podobné příspěvky

Muzikál IAGO a Ledecký mají týden do premiéry

Jaroslav Hauer

Kdo z muzikálu Galileo se nevešel do kostýmu?

Jaroslav Hauer

Kapela Queenie zahrála i královně Alžbětě II, dnes válcuje divadlo Radka Brzobohatého muzikálem Frediie

Jaroslav Hauer