Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo

Impro Talk Show 321Jedem!

321Jedem!_Iva_Janžurová

Mise na záchranu svobodného veřejného prostoru se ukázala být zrádnější, než se na začátku zdálo. Vydávat se během vyšetřování za obchodníka se zbraněmi není problémem. Po stopách zločinu však nepátrá žádný tajný agent, ale investigativní novinář Janek Kroupa! Jak si ale poradí s nečekanými zvraty jako host divadelní improvizace? Večerem nás provedou herci ze skupiny Just!Impro pod taktovkou moderátora Nikoly Orozoviče.

Impro Talk Show 321Jedem! s hostem Jankem Kroupou

Tereza_DočkalováOriginální a u nás jedinečný formát impro talk show objevuje situace, ve kterých bychom našeho hosta v běžném prostředí neviděli. Rozhovor se střídavě mění v improvizovanou scénu v podání moderátora Nikoly Orozoviče a dalších členů skupiny Just!Impro. Host se stává součástí divadla, aniž by o tom věděl a před očima se odehrávají příběhy, které se odráží od jeho vyprávění. Moderátor Orozovič se šikovně vyptává a vybírá z odpovědí hostů témata k další scénce.

Autorem konceptu je právě Orozovič, který se improvizaci věnuje od roku 2004, kdy se stal hráčem České improvizační ligy. Později začal zápasy sám organizovat a následně dal vzniknout formátu improshow a skupině Just!Impro, s níž již devátým rokem účinkuje ve Švandově divadle.

V roce 2016 vymyslel formát impro talk show a začal jej od ledna 2017 pravidelně uskutečňovat pod názvem 321Jedem! Mezi hosty se objevili například herečky Eva Holubová, Iva Janžurová, Tereza Dočkalová, herci Jiří Mádl a Karel Zima, režisér Jiří Havelka, zpěvačka Eva Burešová, kouzelníci Ondřej Pšenička a Richard Nedvěd, kardiochirurg Petr Neužil, cestovatelé Dan Přibáň a Ladislav Zibura, reportér Miroslav Karas a další. Naposledy to byl plk. Pavel Kalabza z vedení pankrácké věznice.

Vždy si pozvu zajímavého hosta, se kterým se já a mí kolegové z Just!Impro bavíme a z jeho odpovědí si bereme témata na naše improvizované scény. Poté pokládáme další otázku a hrajeme další scénu, a tak to je celé představení. Hosta do improvizace i zapojujeme,“ popisuje formát Orozovič.

Na otázku, zdali má Janek Kroupa rád improvizaci, odpovídá: „Ano. Při svém povolání musím být pořád připravený improvizovat. Spojení improvizace a divadla však v Kroupově podání uvidíme poprvé, tak přijďte již v pondělí 16. května v 19:00 do Malostranské besedy!

321Jedem! Impro Talk Show 3. 5. 2022, 19:00, Malostranská beseda

Moderátor: Nikola Orozovič

Host: plk. Pavel Kalabza

Dále účinkují: členové Just!Impro Lukáš Venclík a Jirka Axman

Hudební doprovod: Václav Tobrman

Podobné příspěvky

Intimní komorní opera s názvem Tak tiše až

Afri

Divadlo DISK se v květnu promění v pláž

Afri

Muzikál Robinson Crusoe v Divadle Na Maninách vás překvapí

Afri