Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo

“Jsem krásná?”

jsem krasna

Tento týden se udála premiéra mediálně očekávané premiéry autorské bláznivé komedie Moniky Brabcové „Jsem krásná?“ v Kulturním domě Barikádníků, která vznikla pro kulturu ve velmi těžké covidové době a přesto se ji podařilo přivést v těchto dnech na světlo Boží. Do tohoto svatostánku převážně folkové a rockové kultury přišlo premiérově i na činohru se zpěvy tolik lidí, že se ve finále musely přidat ještě 2 řady židlí.

Na co zapomněli v rámci divadelní premiéry Jeníková a France s Kotišem?

Herci zkoušeli ještě přímo v ten den, protože díky nouzovému stavu odehráli jen dvě předpremiéry. Jak jsme se dozvěděli, tak záchranářským kruhem v rámci textu, pro oba herce byla ostřílená herečka Veronika Jeníková v hlavní roli Andělky, která bravurně zvládla nápovědu i pro premiérové interprety této hry Martina France v roli novináře a bravurního Bronislava Kotiše v roli producenta.

„Byť, jsme v rámci premiéry nějaký ten textový i herecký výpadek měli, se premiéra ve finále podařila“ potvrdil herec a producent Martin France.

A tak toto převážně zájezdové představení, které by se mělo představit postupně po celé ČR přišli podpořit i kolegové, jako je například herecká druhá Andělka této komedie Heidi Janků, zpěvačka a koučová učitelka zpěvu Linda Finková, herečka a bavička Uršula Kluková, divadelní herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová, muzikálová zpěvačka Magda Malá, houslový virtuos Michael Hejč, pop rocková zpěvačka Zuza Nová nebo třeba bývalá hlasatelka a současná moderátorka Marie Tomsová.

Při závěrečném bouřlivém potlesku přebrali nejenom všichni účinkující, ale i autorka komedie Monika Brabcová, režisérka Martha Olšrová, výtvarnice scény Alexandra Hejlová, klavírní doprovod v podání Jakuba Přibyla a zvukař Pavel Nový dárkové tašky společnosti Dermacol a také květiny od společnosti Růže z nebe, která je hlavním dodavatelem květin třeba pro legendární zpěvačku Hanu Zagorovou.

A poté se měli možnost pozvaní hosté přesunout do přilehlého Comfort hotelu, kde probíhala závěrečná afterparty až do ranních hodin.

Martin France

Podobné příspěvky

Zázračné divadlo barokního světa, které chtěl koupit David Copperfield

Afri

Bohdalová a Zindulka se stali králi českého humoru

Jaroslav Hauer

Strašlivý kapitán Hák a létající divoký kluk Petr Pan se utkají v dramatickém souboji

Afri