Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo

Krasavci na chmelu vyráží dobýt divadla Čech a Moravy!

Máte-li chuť se od srdce zasmát, odreagovat se od starostí této doby a úplně vypnout, vyrazte na divadelní představení Krasavci na chmelu aneb Chlapy/i jsou jen pro legraci. Právě tyto dny totiž vyjíždí na turné po městech České republiky.

Komedie plná laskavého i sarkastického humoru, kterou režíroval Martin Novotný, vás doslova odbourá. Stejně jako diváky, kteří včera zaplnili sál pražského Divadla U Hasičů, kde se konala premiéra této hry. Absurdně groteskních rolí se bravurně zhostili herci (včetně alternací) Milan Peroutka, Braňo Polák, Jaroslava Stránská, Václav Upír Krejčí, Barbora Rajnišová, Aneta Vrzalová, Hana Sršňová, Matyáš Hložek, Ondřej Bábor, Miroslav Šimůnek a moderátor Alexander Hemala.

Krejčí, Vrzalová Polák

„Mám obrovskou radost, že se moje dílko takhle líbilo,“ neskrýval po představení dojetí autor hry Václav Upír Krejčí. A Braňo Polák ho doplnil: „Pokaždé před premiérou mají herci tak trochu obavy, jak budou diváci reagovat. Tady diváci řvali smíchy, což mě úplně dostalo…“ Podobné pocity měli po premiéře i ostatní účinkující. „Ta dlouhá covidová pauza nás všechny hrozně trápila, takže jsme se strašně těšili, až budeme moci zase před publikum, do divadel,“ přiznala Jaroslava Stránská. „My máme rádi kontaktní divadlo, když vidíme, jak lidi reagují. Nebo i to, když do představení můžeme tak trochu zapojit diváky. A to vám prostě žádné natáčení filmu nebo televizní pořad nedá,“ svěřil se Milan Peroutka, jehož ztvárnění uchazečky o titul Miss přijali diváci bouřlivým potleskem a salvami

Krejčí s manželkou a dcerou

smíchu. Oproti tomu Mirek Šimůnek se předvedl nejen jako dobře vyvinutá sexbomba, ale také v podobě neodolatelného svalovce s poněkud podivnou zálibou. Braňo Polák zazářil jako hostinský. Václav Upír Krejčí v první polovině představení jako návštěvník hospody vyvolával smích svými průpovídkami. Po přestávce předvedl vynikající kreace v soutěži Miss. Herci hrají s velkou chutí, hru si užívají a zapojují do představení i diváky. Ve hře jsou zdařile skloubeny prvky pantomimy,tance, zpěvu a satiry na soudobou neradostnou realitu, která nás obklopuje každý den.

Při soutěži Miss je hospoda vyzdobena známými obrazy jako Goyova Nahá Maja či akt od Modiglianiho. A o čem vlastně divadelní hra Krasavci na chmelu je? Tato crazy komedie se odehrává v jedné krachující maloměstské hospodě s názvem U krasavce, jejíž osud vezmou její pitoreskní štamgasti do svých rukou. Vyrazí totiž do netradičního boje proti záludným developerům, kteří jim chtějí prodat „střechu“ nad hlavou – zinscenují zde on-line volbu MISS! Protože zrovna do jejich oblíbené hospůdky se půvabné dívky nebo ženy nehrnou, napadne je převléci se za ženy a …Zajímá vás víc? Podívejte se na ukázku:  https://youtu.be/LM_GNMwSEtQ

Šimůnek, StránskáKrejčí

Jaromír a Věra Hamplovi                        Zdroj a Foto: Helena Váňová Production

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Autorská inscenace o vztahu matky a dcery bude mít site-specific premiéru

Afri

Strašlivý kapitán Hák a létající divoký kluk Petr Pan se utkají v dramatickém souboji

Afri

Kupte si vstupenku na NIC a podpořte tak kulturu

Jaroslav Hauer