Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo

Strašlivý kapitán Hák a létající divoký kluk Petr Pan se utkají v dramatickém souboji

hra
Nevíte, kam v Praze vyrazit s dětmi, babičkou, psem a infantilním sousedem? Petr Pan je ideální možností nejen pro rodiny. Zdramatizoval jsem slavný román, který má miliony fanoušků po celém světě, ale na jevištích dosud k vidění mnoho nebyl. V České republice vůbec. Dlouho jsme tedy první uvedení na české scéně pilovali a šperkovali – všechny ty víly, indiány, piráty, mořské panny i krokodýla, který spolknul budík. Strašlivý kapitán Hák a létající divoký kluk Petr Pan se utkají v dramatickém souboji v Zemi Nezemi,” říká autor David Drábek.
Hudbu složil Darek Král a nahrál ji spolu s Pražskou filharmonií, takže to má celé punc výpravného muzikálu. Navíc texty písní jsou dílem Xindla X,” dodává Drábek. “Já jsem se do příběhu Petra Pana zamiloval, když jsem v roce 1991 poprvé uviděl filmovou adaptaci od Stevena Spielberga s Robinem Williamsem v hlavní roli. Od té doby to byl můj neoblíbenější pohádkový příběh, takže když mě David a Darek oslovili, byla to pro mě jedna z nejkrásnějších spoluprací. Bavilo mě tu mytologii posunout textem ještě dál,” dodává Ondřej Ládek alias Xindl X.
VÝPRAVA SVĚTEM FANTAZIE PRO VŠECHNY, KTEŘÍ ODMÍTAJÍ VYRŮST.

Rodina Darlingových si žila poklidným životem. Psí chůva Nana svědomitě hlídala malou Wendy i jejího bratříčka, ale jedné noci přiletěl otevřeným oknem do pokoje tajemný chlapec Petr Pan spolu se svou průvodkyní vílou Zvoněnkou a pozval děti na dobrodružnou cestu do Země Nezemě. Stačí jen vzlétnout a vydat se vstříc hvězdné obloze… Ztracení chlapci, piráti, mořské panny, nebezpečný kapitán Hák nebo krokodýl s budíkem v žaludku, to jsou jen někteří hrdinové slavného příběhu v nové adaptaci Davida Drábka.

Premiéra dnes, 18.9. v 18:00
Reprízy:
20.9. v 18:00
6.10. v 18:00
7.11. ve 14.00 a 18:00
Nikol Klevcovova

Podobné příspěvky

Hostem impro talk show 321jedem! bude tanečník a choreograf Marek Zelinka

Afri

Startuje PALM OFF FEST 2021

Afri

Červen v divadle DISK

Afri