Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly Film Kultura

Dnes 4. listopadu začíná online verze 3KinoFestu – Festivalu středoevropských filmů

Film Budiž světlo

Film Inever cryNa DAFilms mohou diváci zhlédnout kompletní program letošního ročníku, který čítá přes 30 filmů. Vrcholem letošního programu je soutěžní sekce, která představuje výběr těch nejlepších filmů z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. O vítězi rozhodne odborná porota v čele s režisérkou Agnieszkou Holland. Mezi 17 soutěžními filmy si mohou diváci přehrát například hojně diskutovaný film Havel režiséra Slávka Horáka, čerstvého držitele Slnka v sieti za nejlepší film Budiž světlo slovenského režiséra Marka Škopa, v premiéře uváděný polský film I Never Cry režiséra Piotra Domalewského nebo dobové drama maďarského režiséra Barnabáse Tótha s názvem Ti, kteří zůstali.

 Festival středoevropských filmů

Film Those_who_remainedFestival trvá do 15. listopadu, diváci si mohou jednotlivé filmy přehrát za 75 Kč na webu www.dafilms.cz, dále potom na webu Městské knihovny v Praze (www.mlp.cz) nebo stránkách 3KinoFestu (www.3kino.cz). Všechny filmy jsou uváděné v originálním znění s českými a anglickými titulky.

Odkaz na programhttps://dafilms.cz/program/877-3KinoFest

Film HavelKromě festivalového programu uvádíme i další online premiéry.

Mezi nově přidanými filmy mohou diváci najít dokumentární portrét svérázného fotografa ve filmu Helmut Newton: Nestoudná krása, portrét hudební legendy československé populární hudby ve snímku Meky, rekonstrukci života malíře Alfonse Muchy v dokumentu Svět podle Muchy nebo rodinný animovaný film Fany a pes.

Martin Černý
Public Relations & Marketing

DAFilms

Podobné příspěvky

Ruská avantgarda na Hluboké přilákala rekordních 22 tisíc lidí

Petr Ondrášek

Tipy z dubnového programu La Fabriky…

Šebík

Českého lva bude 5. března moderovat Jiří Havelka

Afri