Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film Kultura Zprávy Pražského magazínu

Dnes odložený koncert Hany Zagorové

Hana Zagorová dnes na koncertu v Praze převezme zlatou desku.
DSC03678.JPGuPraha 22. ledna (ČTK) – Ve velkém sále pražské Lucerny se dnes koná koncert Hany Zagorové spojený s předáním zlaté desky za prodej alba O Lásce. Jde o náhradu za vánoční představení, které se mělo uskutečnit 14. prosince, ale kvůli nemoci Zagorové bylo zrušeno.
Od loňského roku už není pro zisk zlatého a platinového alba rozhodující prodej kusů fyzických nosičů, ale obrat, který každý titul přináší. Je vypočítán nejen z počtu prodaných CD, ale do této částky jsou zahrnuty i příjmy z placených stažení a všech dostupných streamingových servisů. Pro zlaté album je nyní zapotřebí obratu 500.000 korun, pro platinové jeden milion korun.

DSC04300.JPGuZa svoji kariéru nazpívala Zagorová přibližně 800 písní, působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor. Pak pro ni Karel Vágner sestavil na přelomu let 1972/1973 doprovodný orchestr. Vystupovala s Michalem Prokopem, Petrem Rezkem, Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem, koncertovala ve východním bloku i západní Evropě. V roce 2014 převzala diamantovou desku Supraphonu za 10,120.000 prodaných zvukových nosičů.
DSC03662.JPGu

Uložit

Podobné příspěvky

DIVADELNÍ TIP – Herci divadla Sklep napsali a hrají představení z díla i života Franze Kafky – 19. března v La Fabrice

Šebík

Mladoboleslavská Pluhárna opět ožila kulturním a komunitním životem

Afri

Film Šarlatán má nový termín premiéry

Jaroslav Hauer