Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura

Eva Hrušková a Jan Přeučil slaví 145

DSC03615.JPGuDostali “vlastní ulice” a teď se těší na vnouče!
Dohromady je jim 145 let! Asi nejstabilnější pár českého šoubyznysu Eva Hrušková a Jan Přeučil slaví letos významné životní jubileum. Slavný herec, dabér a rétor 80. a jeho žena a televizní Popelka 65! Na jejich oslavu přišlo a sedm desítek přátel, kolegů a známých osobností.
Pogratulovat přišli například Petra Černocká s manželem, Marie Tomsová, Svatopluk Matyáš, Gustav Oplustil, Liliana Malkina, Jaroslav Svěcený, Tomáš Magnusek, Olga Želenská, Láďa Hruška, Zdeněk Barták, Kája Pavlíček a mnoho dalších…
Kromě slavnostního dortu, dostali k narozeninám manželé Přeučilovi – Eva a Jan – hodně netradiční dárky! Od pardubického mistra perníkáře Pavla DSC_9869.JPGuJanoše převzali velkou peníkovou číslici 145, ale také korunku pro Evu Hruškovou, jako princeznu a první Československou Popelku, a pro Jana, jak jinak – než tradičně klobouk.
Jana Černochová, starostka Prahy 2, kde slavný pár většinu života bydlí, předala oslavencům pomyslné klíče od městských bran a pamětní glejt. A od přátel pak realistické cedule s názvy ulicEvy Hruškové a Jana Přeučila, s kterými se hned vyfotili. „Nebudeme troškařit. Žádnou ulici – já bych to viděla tak, že od rohlasu sem to bude moje část Vinohrad, a odtud dál pak Honzíkova,” usmívala se Eva Hrušková.

Na oslavu přišla i tanečnice Libuška Vojtková, s kterou už nějakou dobu chodí a žije nejstarší syn Evy Hruškové, herec Zdeněk Rohlíček. Právě během oslavy mladý párDSC_9983.JPGu prozradil šťastnou novinu, a sice, že z Evy Hruškové a Jana Přeučila udělají brzo “babičku a dědečka”.

„Ano, je to tak… Jsem ve čtvrtém měsíci. Už se na miminko moc těšíme,” prozradila Libuška Vojtková, jenž už má z předchozího vztahu syna Matyáše, kterého Přeučilovi už dávno vzali do rodiny a berou jej jako vnuka.

„Není důležité, kolik vám je, ale na kolik se cítíte. A dnes se třeba cítím na třicet,” usmíval se Jan Přeučil, který i ve svém věku hraje, dabuje, učí na hereckých školách, přednáší rétoriku a také třikrát týdně chodí plavat. „Někdy udělám třicet, někdy čtyřicet bazénů. Každé ráno cvičím. Snažíme se s mou paní Evinkou zdravě jíst a užívat si života. Prožít každý DSC_9958.JPGuden naplno…” dodal  čerstvý osmdesátník.
DSC_9893.JPGu

Uložit

Uložit

Uložit

Podobné příspěvky

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ V OSTRAVĚ VYSTAVUJE TVORBU ANTONÍNA TOMALÍKA A JAROSLAVA KAPCE

Petr Ondrášek

Neobvyklý koncert v Planetáriu: Proletíte se i hvězdokupami!

Jaroslav Hauer

Labutí jezero s baletními mistry z Petrohradu.

Jaroslav Hauer