Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly

56. MFF Karlovy Vary začíná již zítra

MFF

prezident-festivalu-jiri-bartoskaMezinárodní Festival v Karlových Varech začíná zítra. Filmový nadšenci se mohou znovu těšit na řadu hvězdných hostů. Ti nechyběli v podstatě na žádném z ročníků slavného festivalu. KVIFF zatím představil tři hosty letošního ročníku. Ceny si převezmou herci Benicio Del Toro a Geoffrey Rush. Kromě toho se na MFF Karlovy Vary 2022 objeví i herec, scénárista a režisér Liev Schreiber.

56. ročník „Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary“ proběhne ve dnech 1. až 9. července 2022

Hosté letošního festivalu:

Benicio Del Toro

Benicio Del ToroDržitel Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli za film Traffic – nadvláda gangů. Kromě toho si ve stejné kategorii odnesl i nominaci za svou roli ve filmu 21 gramů. Benicio Del Toro navíc během 56. ročníku MFF Karlovy Vary obdrží cenu prezidenta festivalu. Filmoví fanoušci se mohou těšit na uvedení jeho oscarového snímku Traffic – Nadvláda gangů a rovněž snímku Obvyklí podezřelí

Geoffrey Rush

Geoffrey-RushDo Varů dorazí i Geoffrey Rusch, který se objevil například v Pirátech z Karibiku anebo  ve filmu Králova řeč, kde si zahrál Lionela Loguea, lektora, který pomohl britskému králi Jiřímu VI. s jeho koktáním. Rush se může pochlubit i Oscarem za nejlepší herecký výkon v hlavní roli  ve filmu Záře.

Australský rodák si na karlovarském festivalu převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Jako poctu Geoffreyho Rushe karlovarký festival uvede hned tři filmy: Králova řeč, Quills, Záře .

Liev Schreiber

Liev_SchreiberHerec, scénárista a režisér Liev Schreiber  se ve Varech objeví už podruhé. Poprvé zde byl již v  roce 2004.  Představil snímek Naprosto osvětleno, který režíroval a dodnes jde o jeho jediný celovečerní film, jehož natáčení řídil jako režisér. Filmová adaptace knihy Jonathana Safrana Foera, která je příběhem mladého Američana, hledajícího své kořeny na Ukrajině, byla Schreiberovým režijním debutem. Film získal v roce 2005 cenu Laterna Magica a ocenění Biografilm Award na filmovém festivalu v Benátkách. Téma Foerovy knihy bylo pro režiséra blízké, protože i rodina jeho matky má předky v ukrajinské židovské komunitě.

Známější je divákům především jako herec ze seriálu Ray Donovan, kde hraje titulní roli. Zahrál si ovšem i v X-Menech, Creedovi či Spotlightu.

56. MFF Karlovy Vary zahájí film Superhrdinové

film suprhrdinove

Romantický film režiséra Paola Genovese Superhrdinové vás nechá na chvíli žít vztahový kolotoč radostí a strachů dvojice, kterou dala dohromady náhoda. Nebo osud? Kreslířka komiksů Anna a teoretický fyzik Marco tvoří pár sympatických superhrdinů, tak jako mnoho jiných lidí, kteří se rozhodli žít ve dvou. Řešit společné problémy totiž někdy vyžaduje až nadlidskou sílu. Každý vztah má svoje krize a svoje idylické chvíle – od náhodného setkání v dešti po vážné hovory po deseti letech. Vyprávění skládá historii vztahu ze dvou dějových linek: vztah na začátku versus deset let vzdálená současnost. Přesné pointování epizod soustavně ostřeluje srdeční krajinu i šedou kůru mozkovou diváků a divaček.

Superhrdinové / Superheroes / Supereroi režie / director: Paolo Genovese, Itálie / Italy, 2021, 121 min.

TZ

Podobné příspěvky

Khamoro získalo EFFE Label

Afri

Bio Oko láká na třetí ročník cestovatelského festivalu Diáky  

Afri

Festival Evolution se koná v termínu 21. – 23. dubna 2023

Afri