Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly

Benátská! s Impulsem po dvouleté pauze přitáhla desítky tisíc fanoušků česko-slovenské muziky

Již 28. ročník Benátské! s Impulsem zaplnil sportovní areál ve Vesci u Liberce. Nejstarší český festival mainstreamové hudby se vrátil po vynucené dvouleté pauze a rozhodně své fanoušky nezklamal. Tentokrát lákal na nabitý čistě česko-slovenský line-up, u něhož si přišel na své každý návštěvník.

Celkem do veseckého areálu během tří dní dorazilo 35 tisíc lidí. „Chtěl bych poděkovat všem, že Benátské! udrželi přízeň. Nebudu lhát, ale obavy trochu byly. Nicméně celou dobu byla na všech koncertech úžasná kulisa, lidi se bavili. To pro nás organizátory byla po třech letech čekání ta nejlepší odměna,“ říká spolumajitel festivalu a zároveň frontman skupiny Doctor P.P. Petr Pečený.

Na hlavní ČEZ Energy Stage ve čtvrtek zahájili v rámci letošní metaloví Arakain slavící 40. výročí. Hned po nich nastoupila další legenda českého rocku Olympic, pro něž účast na letošní Benátské! byla součástí oslav šestých kulatin. Druhý den festivalu na ně navázali například Divokej Bill a Škwor. I přes chladnější sobotní počasí publikum uvedli do varu již tradiční účastníci Benátské! Chinaski i další „oslavenci“ – Paľo Habera a Team, kteří slaví šedesátiny, respektive 40 let na hudební sscéně. Fantastickou tečku za letošní Benátskou! potom udělali Čeští slavíci Mirai.

Vynikající atmosféra od čtvrtka do soboty ovšem panovala i v Hudebním stanu Rádia Impuls. Tam se představili například Xavier Baumaxa, objev loňských Slavíků Michal Horák, O5 a Radeček, Sebastian, Atmo Music nebo rapper Lipo. Nadšeného přijetí se dočkali i Ivan Mládek a jeho Banjo Band i již zmíněný Doctor P.P..

„Obrovská podpora našich fanoušků nás ještě víc nakopla a už během festivalu jsme začali vymýšlet velká překvapení pro příští ročník. Co považuji za skoro neuvěřitelné je, že si spousta fanoušků už teď rezervovala vstupenky na 29. Benátskou!. Vrátili jsme se v plné síle a věříme, že už nám ho nic nezhatí a že naopak bude ještě lepší než ten letošní a na Benátská! dorazí ještě víc fanoušků,“ dodává ředitel festivalu Pavel Mikez.

Foto: Jaroslav Hauer

Mikuláš Klang

Podobné příspěvky

Rock for People v červnu přiveze Yungbluda, The Prodigy, The Offspring, Bring Me The Horizon

Redakce

56. MFF Karlovy Vary začíná již zítra

Redakce

Druhý ročník festivalu Maják promění zámek v Kosmonosech

Redakce