Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly

Festival Benátská! s Impulsem skončil a již se připravuje další ročník

Benátská! s Impulsem – to je nejen hudební festival, který již od roku 1993 sází na domácí hudební špičku okořeněnou o zahraniční hvězdy. Na 29. ročník Benátské! s Impulsem dorazilo 35 tisíc lidí.  Udržel si tak prakticky stejnou návštěvnost jako loňský ročník. Hlavními hvězdami tentokrát byli Richard Müller, No Name, Mirai, Rybičky 48 nebo Jaromír Nohavica.

Letošní festival Benátská! byl orientovaný na českou a slovenskou muziku

Celkem se během tří dnů na třech stagích představilo přes padesát interpretů a kapel. „Program se nám letos podařilo sestavit tak, že každý ze tří dnů byl úplně jiný, což jen dokazuje, jak široký záběr máme. Tradiční čtvrteční dárek pro nedočkavé jsme symbolicky pojali jako slovenský večer kdy sedmi tisícům fanouškům zahráli například Richard Müller nebo No Name. Pátek byl nadupaný například díky Mirai a Rybičkám 48, vrcholem sobotního programu bylo vystoupení Jarka Nohavici, kdy z úžasné atmosféry musel mít snad každý husí kůži,“ shrnuje spolumajitel festivalu Petr Pečený.

 

„Za letošní návštěvu jsme hrozně rádi, většina festivalů se potýká s tím, že fanoušků chodí méně. My jsme vděční za to, že nám lidi udrželi přízeň, a že i přes místy velmi náročné počasí byla návštěva prakticky stejná jako vloni,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

Děkujeme všem divákům, uplynulé tři dny byly ohromnou motivací pro další, jubilejní 30. vydání Benátské!,“ doplňuje ho Pečený. 

Festival 2023: Vystoupili  zajímavé tváře jako například skupina NoName, písničkář Jaromír Nohavica, Vašo Patejdl, Richard Müller, Rybičky 48, David Koller, Mirai, Harlej, Yzomandias, Viktor Sheen, Trautenberk, Lenka Filipová, Katarina Knechtová, Doctor P.P., Kamil Střihavka, TURBO, Michal Penk, Sebastian, Ivan Hlas Trio a další.

Prostorný areál na dohled od siluety Ještědu s pěti pódii rozmístěnými tak, že se lidé netlačí. Čistý, neustále uklízený areál bez bláta, stánkaři, kteří procházejí přísným výběrem, velké dostupné parkoviště, posílená místní doprava zdarma, přímé autobusy z Prahy, festivalová vinárna, nejdelší skluzavka ze všech hudebních festivalů v Čechách i na Slovensku nebo doprovodný program pro všechny generace.

AREÁL VESEC – 29. ROČNÍK FESTIVALU DOBRÉ NÁLADY

Novinkou letošního ročníku Benátské! s Impulsem byla Adifex Stage, která doplnila hlavní ČEZ Energy Stage a Hudební stan Rádia Impuls. Na ní se během pátku a sobotu vystřídalo 16 kapel, v sobotu ji opanovali mladí interpreti v čele se Sharlotou, Viktorem Sheenem nebo Yzomandiasem.

Přípravy 30. ročníku začaly prakticky hned se skončením festivalu. První informace o programu Benátské! s Impulsem pro rok 2024 začnou organizátoři zveřejňovat na přelomu roku.

Foto: Jaroslav Hauer

benatska.cz

Podobné příspěvky

Prague Food Festival 2013 – fotoreportáž

Afri

Nádherná Sára Sandeva rozzářila Karlovy Vary

Jaroslav Hauer

Prague Pride 2013: Sex, alkohol a techno

Afri