Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly

Minipivovary uspořádaly benefiční pivní festival Drink for Ukraine

pivo

V sobotu 4. června 2022 se na benefičním pivním festivalu Drink for Ukraine v Kongresovém centru Praha potkalo více než 35 minipivovarů z celé ČR, které na akci darovaly své pivo zdarma. Akci, která probíhala od 11 do 23 hodin navštívilo více než 1.500 návštěvníků. Na akci se podařilo vybrat a utržit částku 675.680 Kč, tyto peníze byly po zdanění zaslány na účet neziskové organizace Člověk v tísni, na pomoc lidem zasaženým vpádem ruských vojsk na Ukrajinu.

Pivní festival Drink for Ukraine uspořádal sbírku, na které vybraly více než 670 tisíc korun pro Ukrajinu

pivoMezi řemeslnými minipivovary nechyběla taková jména jako Chroust, Clock, Zichovec nebo Raven, nechyběly ale ani větší pivovary – Budějovický Budvar a Plzeňský Prazdroj. Na akci také proběhla dražba vzácných lahví piva a pivních specialit, během které se některé kousky vydražily i za 15.000 Kč.

 

zakuskyMnožství návštěvníků a atmosféra festivalu byla neuvěřitelná, akce se povedla nejlépe, jak jen mohla. Největší radost jsem ale měla z množství návštěvníků ukrajinské národnosti, pro ně to musel být skvělý pocit. Pocit, že za nimi stojíme. Čeští pivovarští opět ukázali, že umějí pomáhat,” říká Karolína Chroustovská, organizátorka festivalu. „Kongresák si člověk pronajme jen párkrát za život, a tohle byla skvělá příležitost, s dobrým úmyslem. A díky návštěvníkům a všem ostatním se nám podařila vybrat opravdu úctyhodná částka,” doplňuje spoluorganizátor festivalu Ladislav Vrtiš z pivovaru Raven.

Drink for Ukraine

Drink for Ukraine – Hlavní stránka | Facebook

Ondřej Hampl

Podobné příspěvky

Kolářová, Svěrák, Kolečko i Spejbl a Hurvínek budou oceněni za humor

Jaroslav Hauer

Šestý ročník street art festivalu Město=Galerie je v plném proudu

Afri

Open air Mladí ladí jazz již zítra 9. září od 15.00 hodin na pražském Výstavišti

Afri