Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly

Vybíráme z festivalového programu Evolution

Evolution

Dnes je Mezinárodní den žen. Určitě se nebudete tedy zlobit, když se dnes budeme věnovat hlavně ženám. Ostatně Festival Evolution, který proběhne už 21. – 23. 4. 2023 v Křižíkových pavilonech na Výstavišti v Praze Holešovicích, se ženám a jejich tématům vždy hodně věnuje. 

Vybíráme z vystavovatelské nabídky
 
EvolutionPoprvé se na festivalu můžete setkat s Ilka Fashion a jejich nadčasovými kolekcemi pro pohodlné business a volnočasové oblékání. „Nejsme sériová výroba, nešiju na sklad. Nabízím vzor, který upravím na vaši postavu. Poslouchám a vnímám, co mi zákaznice říkají: co si přejí, co rády nosí, v čem je jim dobře. Z toho vycházím při tvorbě střihů, aby si u mě našla to své žena s postavou typu hruška, jablko a vůbec každá, která jsme nějak atypická,⁠ což je upřímně řečeno většina z nás,“ říká Ilona Šrámková, která oblečení navrhuje a v jihočeském Táboře šije. S podnikatelkou a investorkou Kateřinou Fišerovou společně vdechly život dlouholetému splněnému snu Ilonky –⁠ navrhovat a šít módu, která je dostupná a sluší všem ženám.
Ženy se často obávají zkusit něco nového nebo neobvyklého. MALUNA je největší specializovaný obchod s menstruačními pomůckami v Česku a tady se nemusíte stydět se zeptat, s výběrem radí ženám už 15 let. Nabídnou hit sezóny –⁠ menstruační plavky od značek WUKA a Modibodi, na stánku najdete také oblíbené menstruační kalíšky, menstruační houby a další novinky. Asi jste tento obchod i blog znali jako Kalíšek.cz, ale v roce 2018 dostal e-shop “nový kabátek” i jméno MALUNA.
Eva a Háta založily projekt vo.bal, protože je trápily environmentální dopady textilního a ropného průmyslu a greenwashing (falešná eko-image velkých firem) v oblasti spotřebních obalů. Vyrábí voskované ubrousky z recyklované bavlny a včelího vosku, které slouží jako náhrada za potravinovou fólii či mikrotenové sáčky. Vo.bal se dá znovupoužít a je kompostovatelný, takže dokáže konkurovat například i plastové krabičce. Zodpovědně nakládají také se zbytky z výroby, ze kterých vyrábí vo.bal podpalovače. Na práci se navíc podílejí lidé v sociální nouzi. Letos se na festivalu představí poprvé, tak se na stánku určitě zastavte!
Vybíráme z festivalového programu
Proč jsou ženy někdy rozhozené a mají stále chutě? Muži by zase rádi věděli, kdy jejich ženě bude vadit, že přijdou pozdě domů, a kdy ne? Jak to vše souvisí se sexualitou? Na to odpoví naturopatka Lenka Ptáčníková ve své přednášce o ženských hormonech v rovnováze. V přednášce 4 motýlí proměny během měsíce = tanec hormonů a cykličnost ženy se podíváme na menstruační cyklus z pohledu naturopatie, bylin, stravy, ženství a psychosomatiky. Povíme si, co se během měsíce děje v těle a mysli ženy.
Omlazující techniky pro zdravou pleť bez vrásek vás naučí Kateřina Dolenská. Ukáže vám obličejovou jógu i baňkování, jejichž omlazující účinky ucítíte ihned a už vždycky budete vědět, jak udržovat vitalitu nejen ve tváři bez chemie, jehel, skalpelů. Obličejová jóga Kateřinu zbavila pigmentací a jako bonus jí udržuje mládí ve tváři. Hormonální jóga jí samotné přinesla miminko i přes tvrzení lékařů, že nemá šanci.
Už jste někdy drželi dietu? Jak vám při ní bylo? A jaký měla efekt? Lidé hledají rychlá, instantní řešení, ale žádná pilulka, koktejl, ani dieta dlouhodobě nic nezmění. Přijďte zjistit, co vše má na hubnutí vliv, uspořádat si myšlenky a namotivovat se. Marcela Avramopulu vám prozradí, proč diety nejsou řešením. Kouzlo úspěchu je v motivaci, pochopení sám sebe, svých zvyků, nastavení mysli, zlepšení v různých oblastech, správném směru a vykročení na cestu změny. 
Výhodná cena vstupenek na Festival Evolution
 

Prodej vstupenek na festival je spuštěn a do 20. 3. máte možnost si je pořídit za nejvýhodnější cenu se slevou 25 %. Vstupenky objednejte zde >>

Novinky a aktuality najdete také na Facebooku, na facebookové události, na Instagramu a videa najdete na Youtube.
Tým Festivalu Evolution

Podobné příspěvky

Kai Tracid vystoupí dne 8.11. na akci Trancefusion v klubu Mecca

Aleš Fritscher

Liam Gallagher a Morcheeba v Praze

Ilja Hynek

První český post-rockový festival se zrodí v Praze

Aleš Fritscher