Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film

CITROËN V NOVÉM FILMU WESA ANDERSONA „THE FRENCH DISPATCH“

Untitled Wes Anderson Project

The French Dispatch, nový film vizionářského režiséra Wese Andersona opakovaně nominovaného na Oscara, přivádí na scénu příběhy z posledního čísla stejnojmenného amerického časopisu, který vychází ve fiktivním francouzském městě 20. století. Příběh se odehrává ve smyšleném městě Ennui-sur-Blasé, které představuje Francii v průběhu let.

CITROËN V NOVÉM FILMU WESA ANDERSONA „THE FRENCH DISPATCH“

small_20TH_CENTURY_STUDIOS_ALL_RIGHTS_RESERVED_SCREEN_GRABS.•    The French Dispatch, nový film Wesa Andersona, oživuje příběhy z posledního čísla amerického časopisu vydávaného ve fiktivním francouzském městě 20. století.
•    V rámci umělecké spolupráce se značkou Citroën se v celém filmu objevují v hlavních rolích vozy Traction a Type H.
•    V ulicích typicky francouzského města se objevují i další modely Citroën.

filmWes Anderson: „Vizuální základ filmu, kostýmy, kulisy, všechno je podloženo výzkumem a dokumentací. I když je to všechno s velkou fantazií od začátku vymyšlené, je to ve všem podložené.“

Umělecká spolupráce se značkou Citroën je patrná v celém filmu. Návštěva muzea Conservatoire Citroën před natáčením pomohla určit, které modely by se do příběhu nejlépe hodily, a to především vozy Traction a Type H. V ulicích typicky francouzského města se objevují i další modely Citroën: 2 CV, Ami 6, DS a GS.

ANIMOVANÁ AUTOMOBILOVÁ HONIČKA VE VOZE TRACTION

Po smrti šéfredaktora amerického časopisu The French Dispatch, který ve vysokém nákladu vychází ve francouzském městečku Ennui-sur-Blasé, se shromáždí celý tým novinářů, aby napsali jeho nekrolog. Vzpomínky na oblíbeného šéfa se prolínají čtyřmi příběhy, které tvoří film, včetně příběhu „Komisařova soukromá jídelna“. Tato část se nese v duchu francouzských kriminálek z 30., 40. a 50. let. V klíčovém okamžiku jsou reálné záběry nahrazeny animací připomínající komiksy a město, kde se film natáčel, Angoulême, což je centrum tvorby francouzských komiksů. Automobilová honička se odehrává v ikonickém voze těch let: v modelu Traction.

CITROËN A FILM

Citroën, oblíbená značka, která již oslavila více než sto let, se na plátnech kin objevovala odjakživa a její modely si zahrály v mnoha slavných scénách. Seznam vozů je dlouhý a zahrnuje i filmy, které zaznamenaly celosvětový úspěch: 2CV 007 (Jen pro tvé oči, 1981), speciální verze vyrobená pro film, který letos oslavil 40. výročí, DS ve filmu Návrat do budoucnosti II (1989) a animovaný film Auta 2 (2011), v němž se setkají vozy DS a 2CV a políbí se nad Seinou! Wes Anderson ve svém filmu „Život pod vodou“ (2004) vzdává Citroënu hold hned dvakrát: když se posádka profesora Zissoua vydává zachránit rukojmí do hotelu Citroën a když se ve žlutém voze Méhari projíždí po ostrově, který jim slouží jako základna.

Citroën

Citroën od roku 1919 vytváří automobily, technologie a řešení mobility a reaguje tak na měnící se potřeby společnosti. Pro odvážnou a inovativní značku Citroënu je důležitý klid a pohoda zákazníků, a proto nabízí širokou škálu modelů, od jedinečného Ami, objektu elektrické mobility určeného do města, po hatchbacky, SUV a užitková vozidla, z nichž většina je dostupná v elektrických nebo plug-in hybridních verzích. Citroën, který je průkopníkem v oblasti služeb a pozornosti věnované soukromým i firemním zákazníkům, je zastoupen ve 101 zemích, jeho síť tvoří 6200 prodejen a servisů po celém světě.

Pro více informací o Citroënu navštivte stránky https://www.media.stellantis.com/fr-fr/citroen

Searchlight Pictures a Indian Paintbrush představují
film společnosti American Empirical Wesa Andersona
 

Režie: WES ANDERSON
Scénář: WES ANDERSON
Námět: WES ANDERSON & ROMAN COPPOLA & HUGO GUINNESS & JASON SCHWARTZMAN
Produkce: WES ANDERSON, STEVEN RALES, JEREMY DAWSON

Hrají:
BENICIO DEL TORO, FRANCES MCDORMAND, JEFFREY WRIGHT, ADRIEN BRODY, TILDA SWINTON, TIMOTHÉE CHALAMET, LÉA SEYDOUX, OWEN WILSON, MATHIEU AMALRIC, LYNA KHOUDRI, STEPHEN PARK, BILL MURRAY, LIEV SCHREIBER, ELISABETH MOSS, EDWARD NORTON, WILLEM DAFOE, LOIS SMITH, SAOIRSE RONAN, CHRISTOPH WALTZ, CÉCILE DE FRANCE, GUILLAUME GALLIENNE, JASON SCHWARTZMAN, TONY REVOLORI, RUPERT FRIEND, HENRY WINKLER, BOB BALABAN, HIPPOLYTE GIRARDOT, ANJELICA HUSTON

Hudba:
ALEXANDRE DESPLAT
Kamera
ROBERT D. YEOMAN
Výprava
ADAM STOCKHAUSEN
Kostýmy
MILENA CANONERO
V KINECH OD 27. ŘÍJNA 2021

Podobné příspěvky

Dnes odložený koncert Hany Zagorové

Jaroslav Hauer

Do českých kin vstoupí 10. října film Pražské orgie

Jaroslav Hauer

Jaké bylo setkání s Danou Zátopkovou?

Afri