Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film

Film KDYŽ PRŠÍ SLZY jde do kin

Domácí násilí v rodinách trápilo jeho oběti i v minulých letech či stoletích, díky covidovému lockdownu se bohužel nyní rozšířilo do rodin, kde by nikdo agresi, ať už fyzickou nebo psychickou neočekával.

Film založený na skutečném příběhu

Ačkoli lidé raději sledují komedie, v životě lidském je mnoho témat, na která je třeba poukazovat. Jedním z nich je násilí ve vztahu. A je celkem jedno, jestli jde o násilí na ženě nebo muži. I když…  Ženu ani květinou neuhodíš!  Protože smutných případů domácího násilí má kolem sebe i režisérka Michaela Semela docela dost, rozhodla se/na jejich základě/ napsat scénář a posléze natočit na toto téma film Snímek režisérky Michaely Semely bude mít premiéru 19. května.

Kernová, Drozdová

O filmu Když prší slzy

Půvabná, ale zakřiknutá optička Klára (Aneta Kernová) je manželkou policisty Martina (Jan Burda), ze kterého se postupem času stává alkoholik. V opilosti se mění na násilníka a terčem jeho slovních i fyzických útoků je Klára. Ta dlouho věří, že se situace změní, že bude mít zpátky toho muže, s nímž se tak milovali… Náhodné setkání s Adélou (Hana Drozdová), která v mládí také čelila domácímu násilí, ovšem přinese do jejího života nečekaný zvrat. Podobná životní zkušenost ženy hodně sblíží, náklonnost a přátelství přeroste v lásku. Klára konečně najde odvahu vzepřít se Martinovi…

Primárním cílem filmového projektu se sociálně charitativním podtextem je zasáhnout diváky silným, osobitým příběhem. Poukázat na skutečnost, že domácí násilí není ve vztazích ojedinělé a že je třeba tomuto tématu věnovat větší pozornost. Film může pomoci lidem, kterých se téma domácího násilí týká, najít sílu od partnera/partnerky odejít a začít nový život. A přinejmenším ukáže, že oběť domácího násilí může být kdokoliv, bez ohledu na pohlaví, vzdělání či sociální zařazení. Film není vhodný pro děti do 15 let kvůli erotickým scénám a násilí.

Vondráček, Semelová

Hlavních rolí se zhostili: Aneta Kernová, Hana Drozdová a Jan Burda, v dalších rolích se objeví: Karolína Krézlová, Petr Vondráček, Ladislav Ondřej, Jaroslav Sypal, Eva Čížkovská, Denisa Pfauserová, Andrea Kalousová, Lucie Zedníčková, Amélie Zedníčková, Jaromír Nosek, Dominik Cvrček, Eliška Matzkeová, Sofia Sekelová, Matěj Dejdar, Kateřina Pechová, Peter Pecha, Adam Novák, Kája Pavlíček, Kateřina Bláhová, Jiří Kmoníček, Matyáš Hložek a další. Kamera: Tomáš Drdácký. Snímek se může pochlubit filmovou hudbou hollywoodského skladatele Elia Cmirala.

Trailer filmu zde: https://www.youtube.com/watch?v=1OaZC8QT-iM

Vondráček,KernováDrozdová, Kernová

Jaromír a Věra Hamplovi               Foto a zdroj: Helena Váňová Production

 

Podobné příspěvky

Nový český film Špunti na vodě

Jaroslav Hauer

Michal Hrůza v novém videoklipu připomíná příběh muže, který se odvážně vydal na křídlech za svobodou

Jaroslav Hauer

Basiková zase ve své kůži

Jaroslav Hauer