Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film

Indián je úsměvný, není to prvoplánová řachanda, říká režisér Tomáš Svoboda  

Indian film

„Humor je to situační, zároveň by měl být chytrý. Vždycky mám rád, když je komedie bez přívlastků. Aby nebyla ještě třeba bláznivá, ale stačí, když je prostě a jednoduše vtipná,“ říká režisér česko-slovensko-polské novinky Indián, která má tento čtvrtek premiéru v českých kinech.

Komedie Indián představuje hlavního hrdinu ztvárněného Karlem Rodenem, do kterého vstoupí duch indiánského náčelníka a změní mu život po všech stránkách.

Komedie Indián vstupuje do kin již zítra 22. září.

„Karel Roden je velká herecká persona. A jako taková ke každé své roli přistupuje. Když si to přečte běžný člověk, tak ho napadne: Jé to bude legrace! Karel k tomu ale přistupuje jinak,“ pochvaluje si výjimečnost Karla Rodena režisér filmu a pokračuje: „Jeho přičiněním ten humor dostává úplně jiný level a to mě na tom hrozně baví.“

 Video najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=SrL4YCWD9Hc

Tomáš Svoboda debutoval úspěšnou komedií Hodinový manžel (2014) a komediím zůstává od té doby ve své filmografii věrný. Film Indián realizoval pod producentskou záštitou Patrizia Genteho, který má na kontě nespočet komerčních i nekomerčních TV a online spotů a pořadů pro televizní obrazovky.

„Chtěl jsem oslovit scenáristu a režiséra, který píše komedie, a dostal jsem doporučení na Tomáše, “ popsal začátky spolupráce autor námětu a spoluscenárista Patrizio Gente. „Chtěl jsem komedii jinou, kvalitní, s humorem, který vychází ze situace přirozeně. Komedii, která vás přinutí se i zamyslet. A právě indiáni mají zásady, pravidla a hodnoty už po staletí,“ dodal Gente.

V koprodukční komedii Indián se kromě Vicy Kerekes a Karla Rodena představí také Martin Myšička, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Štěpánka Fingerhutová, Jaroslav Dušek, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Martin Pechlát, Eva Leimbergerová, Zdeněk Maryška, Tomáš Matonoha, Eva Landlová, Zuzana Kraváriková, Oliver Oswald, Daniel Olbrychski, Marta Zmuda Trzebiatowska, Magdalena Niec či Przemyslav Kapsa.

Za kameru se postavil na Českého lva nominovaný David Ployhar (Fotograf, 2015).

Komedie Indián vypráví o hektickém životě zaneprázdněného finančníka Ondřeje Jonáše (Karel Roden) a jeho rodiny, do kterého vstoupí duch umírajícího indiánského náčelníka (Daniel Olbrychski).

Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Smyslem jeho života jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí. Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad rezervací, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána stoupající k nebi narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tento duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně odlišné představy. Ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky.

Originální název: Indián  

Produkce:  Česká republika / Slovensko / Polsko, 2022     

Formát:  2,39:1 Scope, Dolby Digital      

Jazyková úprava:   České znění      

Stopáž:  94 minut      

Přístupnost:   Přístupný bez omezení           

Režie:   Tomáš Svoboda     

Producent:  Patrizio Gente, Vladimír Kriško, Kamil Kožíšek   

Koproducenti:  MediaJet, TV Prima, RTVS, Nico Santini Production, Michal Malicher, Leducia 

Výkonný producent:  Viktor Mayer           

Námět:  Patrizio Gente             

scénář:  Tomáš Svoboda, Patrizio Gente              

Hudba:  Jiří Hájek   

Hrají: Karel Roden, Vica Kerekes, Martin Myšička, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Štěpánka Fingerhutová, Jaroslav Dušek, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák,    Tomáš Měcháček, Eva Leimbergerová , Martin Pechlát, Zdeněk Maryška, Tomáš Matonoha, Eva Landlová, Zuzana Kraváriková, Oliver Oswald, Daniel Olbrychski, Marta Zmuda Trzebiatowska, Magdalena Niec,  Przemyslav Kapsa a další.   

­­­­­­­­­­­­­­­­­­Jana Šafářová

 Trailer:  https://www.youtube.com/watch?v=MO486auk6I0

Podobné příspěvky

Romantické drama Julie, co by bylo kdyby… bude mít valentýnskou předpremiéru

Redakce

Další smrt v seriálu Černé vdovy: Jan Hájek spadne z balkónu! Jak se točila kaskadérská scéna?

Redakce

Příběh jedinečné sportovní legendy a čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka

Redakce