Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film

Karel Havlíček natočil filmový videoklip ke skladbě Above Ground

videoklip ke skladbě Above Ground

Hudební skladatel a instrumentalista Karel Havlíček nedávno představil další sólové album s názvem SPOKEN Black. Nyní se nejhranější skladba z desky Above Ground dočkala také vizuální podoby. Nový filmový videoklip vznikal rok a jeho režie se ujal uznávaný reklamní režisér Maxmilian Turek.

Hudební skladatel Karel Havlíček natočil filmový videoklip ke skladbě Above Ground.

Karel Havlíček – Above Ground: https://www.youtube.com/watch?v=jCGdZEIa32Q

videoklip ke skladbě Above GroundNatáčení probíhalo dva dny, ale celá realizace od nápadu až po natočení trvala rok. Námět jsem vymyslel já se svým bratrem Maximem. Celé to pak převzal Maxmilian Turek spolu s londýnským scénáristou Simonem Kayem, kteří to dotáhli,“ říká Havlíček. Nový videoklip je vizuálně velmi propracovaný, sám autor se v něm pak objevuje jako kosmonaut. „Ten skafandr, který ve videu mám, jsem si nechal na míru vyrobit v New Yorku od stejné firmy, která ho dělala Davidu Bowiemu do klipu Black Star,“ prozradil skladatel.

Natáčelo se v neogotickém zámku Hrádek u Nechanic v okrese Hradec Králové a štáb čítal třicet dva lidí. „Polonahé scény v interiéru zámku se natáčely ve čtyřech stupních celsia, takže byla šílená zima, ale zvládli jsme to,“ dodává s úsměvem Havlíček.

videoklip ke skladbě Above GroundAutor: Ondrej Szollos

Karel Havlíček je český hudební skladatel a multiinstrumentalista, jehož tvorba zahrnuje muziku k zahraničním filmům, seriálům, reklamám a televizním znělkám. Jako skladatel se prosadil v Los Angeles, kde spolupracoval s hollywoodskými hvězdami, ale působí i na českém hudebním poli. Je například členem indie-rockové kapely Southpaw, která letos vydala po 11 letech desku s názvem I’m Really Gonna Miss These Songs When I’m Dead. V Southpaw působí jako autor hudby, pianista a hráč na klávesové nástroje.

https://www.karelhavlicek.com/

https://www.instagram.com/karel.havlicek/?hl=cs

Podobné příspěvky

Titanic Live v Praze

Afri

Nejkratší vztah herečky Evy Josefíkové netrval ani den

Afri

V létě ti řeknu, jak se mám

Afri