Site icon Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce

Karel Havlíček natočil filmový videoklip ke skladbě Above Ground

videoklip ke skladbě Above Ground

Hudební skladatel a instrumentalista Karel Havlíček nedávno představil další sólové album s názvem SPOKEN Black. Nyní se nejhranější skladba z desky Above Ground dočkala také vizuální podoby. Nový filmový videoklip vznikal rok a jeho režie se ujal uznávaný reklamní režisér Maxmilian Turek.

Hudební skladatel Karel Havlíček natočil filmový videoklip ke skladbě Above Ground.

Karel Havlíček – Above Ground: https://www.youtube.com/watch?v=jCGdZEIa32Q

Natáčení probíhalo dva dny, ale celá realizace od nápadu až po natočení trvala rok. Námět jsem vymyslel já se svým bratrem Maximem. Celé to pak převzal Maxmilian Turek spolu s londýnským scénáristou Simonem Kayem, kteří to dotáhli,“ říká Havlíček. Nový videoklip je vizuálně velmi propracovaný, sám autor se v něm pak objevuje jako kosmonaut. „Ten skafandr, který ve videu mám, jsem si nechal na míru vyrobit v New Yorku od stejné firmy, která ho dělala Davidu Bowiemu do klipu Black Star,“ prozradil skladatel.

Natáčelo se v neogotickém zámku Hrádek u Nechanic v okrese Hradec Králové a štáb čítal třicet dva lidí. „Polonahé scény v interiéru zámku se natáčely ve čtyřech stupních celsia, takže byla šílená zima, ale zvládli jsme to,“ dodává s úsměvem Havlíček.

Autor: Ondrej Szollos

Karel Havlíček je český hudební skladatel a multiinstrumentalista, jehož tvorba zahrnuje muziku k zahraničním filmům, seriálům, reklamám a televizním znělkám. Jako skladatel se prosadil v Los Angeles, kde spolupracoval s hollywoodskými hvězdami, ale působí i na českém hudebním poli. Je například členem indie-rockové kapely Southpaw, která letos vydala po 11 letech desku s názvem I’m Really Gonna Miss These Songs When I’m Dead. V Southpaw působí jako autor hudby, pianista a hráč na klávesové nástroje.

https://www.karelhavlicek.com/

https://www.instagram.com/karel.havlicek/?hl=cs

Exit mobile version