Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film

Mission: Impossible Odplata – první část

Tom Cruise se loučí s filmovou sérií Mission: Impossible. A cestou se pokouší najít klíč k budoucí prosperitě celého akčního žánru. Příznačně v příběhu, kde digitální svět ztrácí své kouzlo. Sedmý díl Mission: Impossible je s rozpočtem 290 milionů dolarů jeden z nejdražších filmů v historii a jde také o nejnákladnější projekt v kariéře Toma Cruise.  Natáčení začalo v Itálii už v únoru 2020 a druhý díl Impossible,  současného dobrodružství,  přijde do kin příští rok.

Mission: Impossible Odplata – první část

  • Režie: Christopher McQuarrie
  • Scénář: Bruce Geller, Christopher McQuarrie, Erik Jendresen
  • Hrají: Tom Cruise, Rebecca Fergusonová, Simon Pegg, Haley Atwellová, Vanessa Kirbyová, Ving Rhames ad.

Hlavní nebezpečnou „postavou“ umělá inteligence, která nekontrolovaně bují a znehodnocuje digitální realitu, ale klíčem k jejímu ovládnutí je skutečný fyzický klíč, který odemyká jakousi kouzelnou skříňku. Klíč je samozřejmě rozdělený na dvě části, které je nutno nejprve získat a propojit. Zámek je zapotřebí nejprve identifikovat a nalézt. 

Tváří v tvář tajemnému, všemocnému nepříteli je Ethan nucen zvážit, že na ničem nemůže záležet víc než na jeho poslání – dokonce ani na životech těch, na kterých mu nejvíce záleží. Ti všichni společně musí vypátrat novou děsivou zbraň, která ohrozí celé lidstvo, pokud dostane do nesprávných rukou. V sázce je kontrola nad budoucností a osudem světa, a tak začíná smrtící závod napříč planetou.

V novém příběhu se digitální realita hroutí a na ceně získávají „zastaralé“ analogové technologie, schopné vzdorovat novým hrozbám. Sama nová Mission: Impossible se sotva může prezentovat jako analogový projekt a bez digitálních kouzel by samozřejmě nevznikla. Přesto si ale ve svém základu střeží poctivou herecko-kaskadérskou akci Toma Cruise, jehož skok na motorce a padáku se už dlouho před premiérou stal legendou, o níž referuje samostatný krátký dokument nazvaný neskromně Největší kaskadérský kousek v dějinách filmu. „Nebylo to snadné, jenže já mám zodpovědnost k divákům, studiu, hercům a celému průmyslu,“ zní související citát Toma Cruise.

https://www.totalfilm.cz/

Podobné příspěvky

Brzobohatý, Ruml a Tobrman jako tuláci ve swingové pohádce Adély Zejfartové

Afri

Autokino Strahov začíná druhý měsíc svého provozu

Afri

Na Přání Ježíškovi dorazilo do kin přes 50 tisíc diváků

Jaroslav Hauer