Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film

Nový seriál, oblíbená kriminálka i kulinářské pořady

Televize Nova představila podzimní schéma na rok 2023. Ve vysílání se objeví například nové díly oblíbené Kriminálky Anděl a z Martina Pechláta se stane Táta v nesnázích. Na obrazovky se vrátí také kulinářské pořady MasterChef Česko a Souboj na talíři.

To je podzim na Nově

Zábava pro celou rodinu. Tak by se dalo charakterizovat podzimní schéma TV Nova, které ve středu novinářům představili její zástupci na tiskové konferenci. Na obrazovky se vrací oblíbené pořady, ale diváky pobaví i nový seriál. Česko bude opět hledat dalšího MasterChefa a po dlouhé době se potká několik odloučených rodin.

TV Nova se při přípravě podzimních formátů spojila s nejlepšími tvůrci na tuzemském trhu. „Společným jmenovatelem nové sezóny je zaměření na lokální témata, rodinnou zábavu a zejména na očekávání našich diváků,“ říká ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská. „Také v nadcházející sezoně budeme posilovat naši dlouhodobou pozici lídra trhu,“ dodává.

Pondělní večery budou patřit nové řadě Kriminálky Anděl, která se na obrazovkách poprvé objevila před patnácti lety. V hlavních rolích budou opět David Švehlík, Marek Taclík, Michal Novotný a Helena Dvořáková. Známé tváře doplní například Oskar Hes a Jiří Langmajer.

Novinkou bude komediální seriál Táta v nesnázích, kde hlavní roli Petra ztvární Martin Pechlát. Ten se bude potýkat s problémy, které mu způsobují jeho tři dospělé dcery. Ty se totiž z různých důvodů vracejí k otci. „Náš seriál je především o druhé fázi života Petra, kdy jsou dcery dospělé a mají své životní peripetie a tatínek je s nimi zažívá také,“ popisuje novinku Pechlát.

Emocemi nabité příběhy a dojemná setkání odloučených členů rodiny – tím vším provedou diváky publicista Mirek Vaňura a Tereza Pergnerová v nové dokureality Ztracená rodina. „Přinášíme pohled na silné lidské osudy. Bez zbytečných příkras,“ popisuje pořad Pergnerová.

Vedle novinek se diváci mohou těšit na další příběhy hrdinů Jedné rodiny a Zlaté labutě. Do hasičárny obce Horní se vrátí i druhá řada Co ste hasiči. Pokračuje také Ulice, jeden z divácky nejoblíbenějších seriálů TV Nova.

O titul MasterChef Česko se utká nová šestnáctka soutěžících. Tento ročník nabídne oblíbené testy chutí a znalostí, stejně jako výjimečné hosty či časově náročné úkoly, tentokrát bez možnosti vrátit se do hry. Že je Česko země chutí, divákům dokážou kuchaři na cestách ve třetí řadě Souboje na talíři.

Podvečerní čas opět ovládne Ondřej Sokol a pětice lovců ve vědomostním klání Na lovu. Diváci se dočkají také premiérových Hvězdných speciálů, ve kterých se objeví například Zuzana Kajnarová, Jiří Langmajer nebo Petr Čtvrtníček.

Zajímavé osudy, neprozkoumaná místa a zajímavosti z České republiky bude nadále nabízet pondělní magazín Víkend. Nedělní Střepiny pod vedením Báry Divišové pokračují v pokrývání důležitých celospolečenských témat.

Novinky připravuje i portál Voyo, kam se chystá například nový český špionážní thriller. Filmové megahity, legendární seriály i sitcomy – to vše nabídnou tematické stanice Skupiny Nova. Nabídka Nova Sport bude opět ve znamení pestré nabídky přímých přenosů ze špičkových sportovních událostí.

Jaroslav Hauer

 

Podobné příspěvky

Dnes 4. listopadu začíná online verze 3KinoFestu – Festivalu středoevropských filmů

Afri

Nový český film Špunti na vodě

Jaroslav Hauer

25.dubna byla premiéra filmu Dvě nevěsty a jedna svatba .

Šebík