Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film

Pragovka odstartuje pátý ročník letního kina Jízdou

letni kino

Už dnes 9. června zahájí Pragovka pátou sezónu letního kina českým filmem Jízda. Letošním tématem jsou šamani, sny a technologové. Tento čtvrtek se diváci kromě filmové projekce mohou těšit také na program Dolce Far Niente s komentovanou prohlídkou výstavy Pragovka Gallery Pole v množném čísle / Velká voda, debatou kulturních aktérů Prahy 9, vernisáží výstavy Prague City University v pražské továrně a mnoho dalšího.

program Dolce Far NienteLetní kino v tomto roce přesouváme na nové místo v těsné blízkosti Permanent Beer Festu v areálu Pragovky. Pro diváky je připraveno celkem 14 projekcí každý čtvrtek po setmění od 9. června až do 8. září,“ doplňuje umělecká ředitelka Pragovka Gallery Lucie Nováčková.

Návštěvníci se mohou zúčastnit komentované prohlídky výstavy „Pole v množném čísle – Velká voda“ s umělci a kurátory, dále setkání s kulturními aktéry na Praze 9 nebo zahájení výstavy Prague City University Walk on the Wild Side. Součástí programu budou umělecké performace, workshopy pro děti a promítání letního kina.

Dramaturgie vznikala opět ve spolupráci Lucie Nováčkové a Alexandry Hroncové ze studia FAMU. Výsledkem je mix úspěšných filmů z běžné distribuce a výběru oceněných filmů ze studia FAMU. Hlavní snímky budou doplňovat předfilmy z dílny My Street Films.

film SarlatanPo zahajovací Svěrákově české road movie Jízda (9. 6.) bude následovat příběh inspirovaný skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška Šarlatán (16. 6.). Diváci se mohou těšit na svět magie ve filmovém románu Karla Vachka Tmář a jeho rod (23. 6.) o mimozemských i zemských civilizacích, reklamokracii a demokracii počítačové sítě nebo na drama o hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou z netradičního prostředí Proxima (7. 7.). Nebude chybět Jarmuschův Mrtvý muž (14. 7.) nebo legendární fantastický výpravný trikový film Karla Zemana Baron Prášil (21. 7.) a mnoho dalších.

Před projekcí je vždy možné navštívit aktuální výstavní dějství v Pragovka Gallery Pole v množném čísle / Velká voda, která je ve čtvrtek otevřena až do začátku letního kina. Výstava prezentuje díla 33 umělkyň a umělců na více než 1100 m2. Centrem výstavního dějství je kurátorský projekt Kamily Ženaté mycelium / NOVA FORMA 2. Tématy sekce jsou vlákna, mycelium, pole, matrix a vědomí. Další část výstavy nazvaná Alternativní modely budoucnosti se pod vedením kurátorky Moniky Szűcsové věnuje projektům, které pracují s digitálními médii. Kurátorská sekce Disonance zkoumá nesoulady v našich myšlenkách a ve vztazích s okolním světem. The White Room tentokrát obsadili studenti ateliéru Nových médií umělce, pedagoga a rezidenta Pragovky Vladimíra Merty ze Západočeské univerzity v Plzni a projekt Velká voda. Celou galerií prorůstají Spóry Oleksandry Kashi Potrohosh a výstavu symbolicky otevírá i uzavírá projekt Hybrid Landscapes v Kafe Pragovka.

Letní kino na Pragovce je zdarma.

Více informací najdete na https://x.pragovka.com/ a https://www.facebook.com/pragovkagallery.

Kompletní program letního kina na Pragovce:

9. 6. 21:30 Jízda
Předfilm: Tátův fichtl – My Street Films

16. 6. 21:30 Šarlatán
Předfilm: Portrét pozemšťana – My street films

23. 6. 21: 15 Tmář a jeho rod
předfilmy: Alternativní pravda – My Street Films
Quirin: Osudu navzdory – My Street Films

30. 6. 21:15 FAMU
Předfilm: Cena duše – My Street Films FaMU

7. 7. 21:00 Proxima
Předfilmy: ČHOS, Zkouška sirén – My Street Films

14. 7. 21:00 Mrtvý muž
Předfilmy: E.A.H. e.a.h. eah (MSF), 4AM, Charón – My Street Films

21. 7. 21:00 Baron Prášil

28. 7. 20:45 FAMU

4. 8. 20:45 Alchymická pec

11. 8. 20:30 Lola

18. 8. Počátek

25. 8. 20:30 Tohle je náš svět

Předfilmy: Smrt je živá, Ooh That’s Okay – My Street Films

1. 9. 20:15 Než skončí léto

8. 9. 20:15 FAMU

Kristýna Řeháčková

Podobné příspěvky

JVS GROUP přiváží do Prahy světové legendy

Jaroslav Hauer

Nové díly Policie v akci: Rodinné trable, šikana sestry

Afri

Aňa Geislerová v titulní roli romantické komedie Prezidentka

Afri