Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film

Vica Kerekes si ve filmu Indián zahrála potvoru

Indian film

V novém snímku režiséra Tomáše Svobody s názvem Indián si jednu z hlavních ženských postav, finanční ředitelku Janu, zahrála Vica Kerekes. Slovensko-maďarská herečka si tak splnila svůj herecký sen – ztvárnit negativní postavu, což se jí neděje tak často, a splnila si i přání pracovat s Karlem Rodenem. Česko-slovensko-polská komedie dorazí do kin už 22. září.

Vica Kerekes si ve filmu zahrála potvoru

Že bude hrát ne úplně čestnou postavu prozradili tvůrci Vice Kerkes hned na začátku. „Neskutečně mě to potěšilo, protože jsem jich zase tolik nehrála. Často se říká, že hrát kladnou nebo sympatickou postavu není taková výzva, takže jsem se na tento úkol velmi těšila,“ kvitovala s nadšením herečka. „Negativní roli si naplno vychutnám, ale je pro mě důležité, abych našla pravdu té postavy. Musím se do ní absolutně převtělit a neodsuzovat ji. Snažím se vžít do její situace a pochopit, proč přemýšlí tak, jak přemýšlí,“ vysvětlila Kerekes o své postavě Jany.

Poté, co si přečetla scénář, neměla důvod roli nepřijmout. „Když mám po přečtení scénáře dobrý pocit a chuť pracovat, tak je to dobré znamení. Tento scénář měl pro mě smysl i kvůli tomu, že se v něm potkávají různí lidé a jejich názory. Někteří chtějí hlavně kariéru, úspěch a peníze, jiní zase chtějí život prožít jinak. Důležité pro ně je, že na světě nejsou sami. A to se mi na scénáři líbilo, že v něm dochází ke střetu těch dvou světů,“ prozradila o novém filmu Vica Kerekes.

Na svou roli se zrzavá kráska nemusela připravovat nijak složitě. „Nemusela jsem pro to dělat nic. Jen být přirozená, nebát se vydat ze sebe všechno a nestydět se. Každá žena má v sobě různé polohy, jednou potřebujeme být romantické a jindy zase dračice. Každá z nás to má v sobě, jen já to možná tolik neřeším a jsem svobodnější,“ vysvětlila herečka známá z filmů jako Nestyda, Muži v naději nebo Zejtra napořád.

V koprodukční komedii Indián se kromě Vicy Kerekes a Karla Rodena představí také Martin Myšička, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Štěpánka Fingerhutová, Jaroslav Dušek, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Martin Pechlát, Eva Leimbergerová, Zdeněk Maryška, Tomáš Matonoha, Eva Landlová, Zuzana Kraváriková, Oliver Oswald, Daniel Olbrychski, Marta Zmuda Trzebiatowska, Magdalena Niec či Przemyslav Kapsa.

Režie se ujal Tomáš Svoboda. Scénář napsali Tomáš Svoboda a Patrizio Gente. Za kameru se postavil na Českého lva nominovaný David Ployhar (Fotograf, 2015).

Komedie Indián vypráví o hektickém životě zaneprázdněného finančníka Ondřeje Jonáše (Karel Roden) a jeho rodiny, do kterého vstoupí duch umírajícího indiánského náčelníka (Daniel Olbrychski).

Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Smyslem jeho života jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí. Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad rezervací, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána stoupající k nebi narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tento duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně odlišné představy. Ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky.

Premiéra:  22. 9. 2022                                                                                   

Originální název:   Indián       

Produkce:   Česká republika / Slovensko / Polsko, 2022      

Formát:   2,39:1 Scope, Dolby Digital                                                                                                                                  Režie:     Tomáš Svoboda              

Producent:  Patrizio Gente, Vladimír Kriško, Kamil Kožíšek               

Koproducenti:  MediaJet, TV Prima, RTVS, Nico Santini Production, Michal Malicher, Leducia                     Výkonný producent:   Viktor Mayer

Námět:  Patrizio Gente    

scénář:  Tomáš Svoboda, Patrizio Gente            

Střih:   Adam Dvořák                                                       

Kamera: David Ployhar   

Hudba:  Jiří Hájek

Hrají: Karel Roden, Vica Kerekes, Martin Myšička, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Štěpánka Fingerhutová, Jaroslav Dušek, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák,    Tomáš Měcháček, Eva Leimbergerová , Martin Pechlát, Zdeněk Maryška, Tomáš Matonoha, Eva Landlová, Zuzana Kraváriková, Oliver Oswald, Daniel Olbrychski, Marta Zmuda Trzebiatowska, Magdalena Niec,  Przemyslav Kapsa a další.   ­­­­­­­­­­­­­

Jana Šafářová

Trailer:  https://www.youtube.com/watch?v=MO486auk6I0

 

Podobné příspěvky

Na premiéře pohádky KDYŽ DRAKA BOLÍ HLAVA nechyběl ani Karel Gott s rodinou

Jaroslav Hauer

Točí se nový film Skleněný pokoj. Z Prahy se nyní přesunul do brněnské vily Tugendhat

Jaroslav Hauer

Obří párty na zahájení 53. ročníku karlovarského festivalu byla v červeném

Jaroslav Hauer