Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura

Gabriela Gunčíková ve finále Eurovize 2016

gabriela gunčíkováGabriela Gunčíková, která začala jako sedmnáctiletá v televizní show Česko Slovenská Superstar zvládla to, co zatím nikdo jiný z českých interpretů. Probojovala se se svou písní I Stand do finále Eurovize v již 61. ročníku. Je tak historicky prvním českým zástupcem ve finále v této soutěži.

Většina soutěžících vkládala na pestré a atraktivní vystoupení, jako například favorit Sergey Lazarev, který předvedl akční projekci a vyplatilo se. Gabriela Gunčíková vsadila na baladu I Stand a  jednoduché číslo v něžných bílých šatech s pár obrazci, které se objevovaly na pódiu. A jak se zdá, stále je v jednoduchosti krása a Gabriela se tak může radovat nejen z postupu do finále, ale i z úspěchu, který pro Česko získala.

Moderátorkou večera byla Petra Mede, pro české diváky show komentoval Libor Bouček. Ve švédském Stockholmu se o postup do finále snažilo 18 soutěžících, postup byl pouze pro deset z nich. Ve čtvrtek postoupilo z druhého semifinále dalších 10 soutěžících, 6 soutěžících má zajištěn postup ve finále a tak se v sobotní závěrečné show předvede 26 interpretů různých zemí, kteří budou bojovat o nejlepší píseň Evropy. Přenos nabídne živě Česká televize.

Země, které postoupily do finále:
Česká republika – Gabriela Gunčíková
Rusko – Sergey Lazarev
Maďarsko – Freddie
Kypr – Minus One
Malta – Ira Losco
Arménie – Iveta Mukuchyan
Rakousko – Zoe
Chorvatsko – Nina Krajlić
Nizozemsko – Douwe Bob
Ázerbajdžán – Samra

Podobné příspěvky

Kostel na lodi? – Proč ne.

Aleš Fritscher

Muzikál Mamma mia! je zpět. Prahu čeká jen 23 exkluzivních představení

Jaroslav Hauer

Valašští filmaři vzdávají hold Davidu Stypkovi

Jaroslav Hauer