Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce

Galerie v neděli 6.6. slaví 3. narozeniny!

galerie ocelovych figurin

V Galerii ocelových figurín se můžete setkat s oblíbenými superhrdiny ze světa komiksů, sci-fi a pohádek nebo nasednout do luxusních sportovních vozů a motorek. Jedinečný mezinárodní projekt, který se skládá z umělecky vytvořených exponátů z recyklovaných ocelových částí. Ozubená kolečka, převodovky, brzdové destičky, řetězy, šrouby, matice a jiné kovové komponenty slouží k výrobě figurín, z kterých některé váží i více než tunu a měří přes 3 metry. Děti do 15 let mají do neděle 6.6. 2021 vstup zdarma!


Na výrobě ocelových soch se podílí 120 řemeslníků a umělců z celého světa a výroba jednoho exponátu trvá v průměru 8 měsíců. Žádná z figurín není litá ani vyrobená za použití těžkých strojů. Nejsou použity žádné formy, jedná se o ruční práci. Použity jsou pouze hořáky, svářečky, kladiva a řezače. Tato edukativní, interaktivní a zábavná výstava je určena pro všechny věkové kategorie, a ukazuje jak se dá recyklovat a upcyklovat starý a nepoužívaný materiál.

GalerieDen dětí  – dárek pro všechny děti do 15ti let vstup ZDARMA!  Akce platí až do neděle 6.6.

Galerie ocelových figurín je výstava ručně vyráběných, recyklovaných exponátů, které jsou inspirovány hrdiny z pohádek a sci-fi filmů, stejně jako celebritami, zvířaty a automobily.

Začátek byl nevinný, zhotovili jsme stůl se skleněnou deskou, vyrobeném na základě motoru V8. Dnes se naše sbírka skládá z více 600 plastik, které lze obdivovat v Polsku i v Evropě. A to je jen začátek! Každá plastika vyžaduje 1 až 8 měsíců práce, z čehož nejdelší je výroba plastik automobilů – nad jejich vznikem stráví 4 řemeslníci až 7000 hodin.

Pamatujte si, že nás omezuje pouze naše představivost, říká majitel výstavy!

Galerii najdete ve části staré Prahy, hned na stanici metra Můstek v krásné zrekonstruované historické budově City Palais. Galerijní prostory se nacházejí na dvou patrech budovy s celkovou rozlohou 1200m² a naleznete zde přes 100 ocelových exponátů. K dispozici jsou samozřejmě toalety pro návštěvníky, šatna, bezbariérový vstup a toalety, výtah, přebalovací pult, wifi zdarma a v těchto horkých dnech vás určitě potěší, že naše prostory jsou plně klimatizovány.

V prvním patře Galerie se můžete zastavit u našeho obchodu s originálními suvenýry, který je zároveň i kavárnou, kde se můžete osvěžit např. domácí limonádou nebo ledovou kávou vyrobenou z kvalitní italské značky Piazza d’Oro.

Jsou zde dětmi oblíbené filmové postavičky, které si mohou pohladit (stejně jako dospělí) a  “vše” vyzkoušet. Např. posadit se do aut a udělat si zajímavé fotky a také oblíbené selfie.

Andrej Bartík

Galerie ocelových figurín
www.galleryofsteelfigures.com
facebook.com/GalleryofSteelFiguresPraha

Podobné příspěvky

Eva Samková zahájila výstavu Olympijské století

Afri

MÍSTA ’21 – SOCHY PRO ZBRASLAV

Afri

V listopadu má RockOpera napilno

Šebík