Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly Kultura Reportáže Události Zajímavosti

Hadouken! přivedli publikum na Sázava Festu do varu

Hlavní hvězdou letošního multikulturního festivalu Sázava Fest byla britská skupina HADOUKEN!, která se svým stylem jednoznačně vymyká zaškatulkování do jakéhokoliv žánru elektronické hudby. Renomovaný britský časopis NME o nich před lety napsal: “Hadouken! je nejúžasnější, nejnepředstavitelnější a nejnezničitelnější nová skupina na světě”. HADOUKEN!se rozhodli vzít právě tuto charakteristiku za své motto a zároveň směr, kterým budou pokračovat.

Skupina Hadouken! se dala dohromady již v roce 2006 a je pojmenovaná podle ohnivé koule ve videohře Street Fighter. Celosvětově známými se ostatně jako mnoho dalších začínajících skupin stali díky sociálnímu programu My Space. Skupinu tvoří charismatický zpěvák James Smith, Alice Spooner (klávesy), Chris Purcell (baskytara) a Daniel Rice (kytara) a Nick Rice (bicí). James Smith o skupině řekl: ”Prostě děláme, to co nás baví, a užíváme si to, že to baví i další lidi!” 

Své debutové dancepunkové album Music for an Accelerated culture, vydali v roce 2008 a vzápětí se stalo obrovskou senzací. O dva roky později přišli se svým druhým albem For The Masses, které nebylo tak úspěšné jako jejich prvotina, nicméně skupina si své fanoušky udržela. Třetí album Every Weekend, které spojuje dubstep s elektrohousem, vydali na začátku letošního roku. Zpěváka Smithe recenze kritiků nechávají naprosto chladnými a sebevědomě tvrdí: “Nezajímají nás!”, “Mladí lidé je nečtou. Jdou na koncert a tam zjistí, jestli se jim hudba líbí, anebo ne.”

 

 

HADOUKEN! to na Sázava Festu ve svém strhujícím psychedelickém vystoupení rozpálili na plné pecky, potvrdili pověst, která je předchází a nezklamali tak početné davy fanoušků, které mají v České republice.

 

Text / foto:                                                                                           Vít Hassan

Podobné příspěvky

S příchodem koronaviru covid-19 nastalo pro podnikatele nelehké období

Afri

Přes Realitní portál hlavního města Prahy si mohou podnikatelé zažádat o slevu z nájmu

Afri

Toyota bude místo benzínu spalovat vodík a vyrazí na závodní dráhu

Afri