Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly Kultura

Hana Zagorová a její publikum si na sebe počkali na Votvíráku tři hodiny

Počasí dovede být i k velkým hvězdám někdy nemilosrdné. Když měla v newyorském Central Parku koncert slavná americká zpěvačka a herečka Diana Ross, na který přišlo 400.000 diváků, musela ho kvůli silnému dešti a větru po několika písních přerušit. Diváci ale trpělivě čekali, zda se to počasí neumoudří. Když se tak nestalo, Diana Ross je poslala domů a slíbila mu, že koncert odehraje následující den. A svůj slib dodržela.

Hana Zagorová se na své sobotní vystoupení s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka na festivalu Votvírák, který se konal na letišti Boží Dar v Milovicích na Nymbursku, moc těšila. V první polovině dne návštěvníky akce zaměřené převážně na rock, pop a hip hop v provedení českých a slovenských interpretů sužovalo velké teplo, od kterého davům ulevovali hasiči s kropicím vozem. Kolem 17.00 hod. však silný vítr a déšť na tři hodiny festival přerušily. „Nikdy v životě jsem si na své publikum takhle dlouho nepočkala. A ono na mne“, říká Hana Zagorová. „Když do našeho vystoupení zbývala v sobotu už opravdu jen chvilka, zvedl se vítr a začaly padat stojany. Už jsme slyšeli skandování publika „Hanka, Hanka, Hanka!“, ale když přišla strašidelná průtrž mračen, pořadatelé museli publiku oznámit, že se mé vystoupení musí o patnáct až dvacet minut posunout. Že se snad počasí umoudří. Bohužel se tak nestalo, a tak se posunovalo a posunovala. Publikum se schovalo v obřích stanech a trpělivě na nás čekalo. To bylo strašně milé. Nakonec museli pořadatelé udělat změny v programu, a abych mohla vůbec vystoupit, poslali jednu kapelu domů. Neustále se mne dotazovali, zda nejsem ze vzniklé situace příliš vystresovaná a že by pochopili, kdybych se rozhodla vůbec nevystoupit. A to jsem rezolutně odmítla! To bych přece svému publiku nikdy neudělala!“, vypráví devítinásobná Zlatá slavice. Vystoupení na Votvíráku pro ni bylo posledním vystoupením před prázdninami, které bude jako každoročně trávit se svým manželem Štefanem Margitou ve španělské Malaze.

Hana Zagorová se vystoupením pod širým nebem dlouho vyhýbala. Poprvé pod širým nebem vystoupila na Koncertě pro všechny bezva lidi, který rok co rok nedaleko zámku Konopiště pořádá Rádio Blaník. Prvním regulérním letním festivalem, na kterém kdy vystoupila, pak byl v roce 2016 festival Benátská. „Přemlouvat jsem se nechala fakt hodně dlouho, ale dneska vím, že jsem udělala moc dobře, když se k open airům nechala přemluvit. Panuje na nich fakt báječná atmosféra.“, vzpomíná nejprodávanější tuzemská zpěvačka všech dob. „Vedle Votvíráku jsem letos pod širým nebem zpívala na Brtišťské noci, v Písku a v Chrastavě. Všechna vystoupení jsem si moc užila. Publikum se báječně bavilo, smálo, zpívalo si se mnou! A po dlouhé době jsem se v Chrastavě potkala i s milou kolegyní Věrou Martinovou“, dodává Hanka.

  1. června, kdy panovalo taky velké horko, zavítala Hanka 12. června do nahrávacího studia. Trošku jsem se vrátila do dětských let. Natáčela jsem ve studiu u Karla Vágnera v Průhonicích pohádku O zasněné žirafě do knížky Vládi Slezáka Pohádky z hvězd. Bylo to hrozně fajn. A navíc s režisérem a báječným zvukovým mistrem Zdeňkem Klementem, se kterým jsem točila v tomhle studiu všechna cédéčka pro Multisonic. Tak jsme si trochu zavzpomínali. A mimochodem, ty pohádky jsou moc krásné.“, zakončuje své vyprávění Hana Zagorová.

 

 

.

Podobné příspěvky

Bestie z Buckinghamského paláce

Redakce

Český zpěvák Karelll je první Čech na světovém festivalu MUSEXPO

Šebík

Pražský zpravodaj uvádí: Tim Burton a jeho svět v Praze

Redakce