Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Hudba Kultura

Hitmaker melodií slavných seriálů i muzikálů hledá nové talenty z ulice!

Hitmaker melodií slavných seriálů i muzikálů hledá nové talenty! Každý má šanci! Získal dokonce dva oscary!
Jan Kopecny Romeo a Julie
Jan Kopecny Romeo a Julie

Skladatel Zdeněk Barták, který dělal melodie mimo jiné k seriálům Zdivočelá země, nebo nyní Policie Modrava, se stal i objevitelem celé řady mladé generace zpěváků či herců z českých muzikálů. Teď hledá nové talenty. Šanci totiž dostanou všichni, když přijdou v pondělí a v úterý do Hybernie na konkurz na romantický příběh Romeo a Julie!

Věčný příběh lásky mladých milenců a nenávisti rodů Monteků a Capuletů podle předlohy Williama Shakespeara ROMEO a JULIE se po několika letech, kdy se hrál na nádvoří jednoho z nejkrásnějších zámků v Čechách – zámku Hluboká, přesouvá do pražského Divadla Hybernia. Původně se ve více jak 150 reprízách hrál i v korejském Soulu.

Za toto dílo získal Zdeněk Barták nejvyšší ocenění za nejlepší muzikál

*
*

asijského kontinentu – již druhého asijského Oskara. Shakespearův příběh patří vůbec k neznámějším milostným tragédiím klasické divadelní literatury.

„My to nyní názýváme tak, že se muzikál Romeo a Julie dostal ze Soulu, přes Hlubokou, kde se na zámku roky hrál, až do pražské Hybernie. Premiéra bude 23. listopadu. Teď v pondělí a v úterý začínají konkurzy, z kterých možná vzejdou nové velké talenty, které nyní ještě třeba neznáme,” říká Zdeněk Barták s tím, že šanci má opravdu každý. „Podrobnosti jsou na všech muzikálových serverech,” dodal skladatel, který se stal také objevitel celé řady známých muzikálových herců a zpěváků.
Zajímavostí tohoto muzikálu, který se bude hrát v Hybernii je to, že se režie ujme známý divadelní a televizní – seriálový herec Roman Štolpa, 311což je vlastně taky “režisér z ulice”, kterého diváci znají hlavně jako herce.
foto Muzikál.cz,Z.Barták

Uložit

Podobné příspěvky

Jiřina Bohdalová; Mefisto bude mít úspěch

Šebík

Trojská botanická zahrada slaví 50. narozeniny

Jaroslav Hauer

Lucie Bílá točí nové album, jednu z písní věnovala partnerovi Radkovi k narozeninám!

Afri