Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

„Hudba bude všude a koncert nikde!”

Budejcky-Klimpr

V Českých Budějovicích dostanou obyvatelé opět možnost projevit své muzikální nadání, ukázat veřejnosti skryté vlohy nebo si jen tak zahrát pro pohodu. To je možné od 1. – 30. června díky historickému pianinu vedle prodejny PEKAST u DK Metropol.

Budějcký klimpr

hudba-budejoviceBudějcký klimpr je nedílnou součástí programu Světového svátku hudby v Českých Budějovicích, který vznikl ve Francii a v současné době se ho účastní 120 zemí na pěti kontinentech. Muzikanti by měli v den letního slunovratu přibližovat hudbu lidem a hrát v parcích, na ulicích či náměstích. To je i hlavním motorem celé akce, která je především oslavou hudby a svobody. Součástí této události je právě i Budějcký klimpr, který se inspiroval uměleckým projektem pianin na ulici „Play Me, I’m Yours“ umělce Luke Jerrama. „Na pianino může hrát každý kolemjdoucí denně od 8:00 do 20:00, jen je potřeba dodržovat pár základních pravidel. Například, že pianino by mělo zůstat na svém místě a klaviatura by měla být otevřená pouze po dobu hraní. Budeme moc rádi, pokud se zapojí co nejvíce lidí a zahrají si pro radost, sobě i druhým“, upřesňuje Josef Korda.

Vzhledem ke stáří pianina a povětrnostním podmínkám může pianino znít trochu „honky tonky“. Tím a ničím dalším se nenechte odradit. Budeme se těšit z každého vašeho tónu o to víc, když se o něj podělíte na sociálních sítích s #svetovysvatekhudby a #Budejckyklimpr“, dodává pořadatel Josef Korda. Pokud bude o hraní zájem, plánuje Josef Korda v příštím roce rozšíření o další pianina.

svatek hudbySvětový svátek hudby v Českých Budějovicích

Termín konání 17. 6. 2022 — 21. 6. 2022

Místo konání – Centrum města a okolí
Náměstí Přemysla Otakara II. 1/1, České Budějovice, 37001

Svátek hudby je festival z Francie vytvořený v roce 1981 se sloganem „Hudba bude všude a koncert nikde!”. Profesionální i neprofesionální hudebníci nejrůznějších žánrů se představí v době letního slunovratu v historickém centru města České Budějovice.

Josef Korda

 

Podobné příspěvky

Zemřel zpěvák Prince

Redakce

Velikonoce v Kašperských Horách a na hradě Kašperk

Šebík

Dead Can Dance se po vyprodaném koncertu vrátí do Prahy hned dvakrát

Redakce