Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Hudební skupina Artmosféra představuje nový videoklip “Jizvám”

Artmosféra přichází s dalším singlem z připravovaného alba, které vzniká pod producentským dohledem Jana P. Muchowa. Píseň Jizvám – kromě  moderního soundu –  zaujme rytmickým  melodickým leitmotivem,  produkcí a výrazným českým textem s čitelným  sdělením. V neposlední řadě pak obohacením vokálů o příjemný ženský soprán.  Jizvám je další skladbou, která si pro mastering zajela až do Londýna k Timu Debneymu, v hudební branži známému  díky spolupráci s Keane, Kasabian nebo např. Lily Allen.

Hudební skupina Artmosféra představuje nový videoklip “Jizvám”

Pop-rocková hudební skupina Artmosféra vznikla v roce 2011 a její domovskou scénou je Lysá nad Labem. Uskupení muzikantů hraje výhradně vlastní tvorbu a kromě nespočtu koncertů za sebou má účast na řadě prestižních hudebních festivalů včetně Rock for People, Colours of Ostrava, Smetanovy Litomyšle, Votvíráku nebo třeba Sázavafestu.

Debutové album V zrcadlech vydala už rok po svém vzniku, tedy v roce 2012. V roce 2016 pak vydala svoji druhou, prozatím poslední desku pod názvem Červenej nos. Na kontě má sedm videoklipů. Z kapelní dílny vzešla muzika k projektům Srdcerváči a Žiju pro hokej. V roce 2021 se na televizních obrazovkách v seriálu Kukačky objevili v roli hudebníků členové Artmosféry Milan Chlup a Vít Blažek. V plném složení pak  pro tento seriál České televize, který  byl nominován na Českého lva,  nahrála kapela několik skladeb. Písně nazpívala Jitka Čvančarová, v jedné z nich  si na housle zahrál i legendární Jan Hrubý. Ke spolupráci Artmosféru přizval hudební skladatel David Solař, jenž k seriálu zkomponoval hudbu. 

V říjnu 2021 měla v kinech premiéru komedie Láska na špičkách. K filmu společně s Janem P. Muchowem  napsal hudbu frontman Martin Blažek. Ve snímku zazní i úspěšný  kapelní song “Ke štěstí”.

Uznávaný hudební publicista Petr Korál na adresu skupiny řekl: “Artmosféra netají svoji zálibu v art/prog rocku a záležitostech jako GENESIS, MARILLION nebo PINK FLOYD, přičemž touhu po kreativním vyjádření a instrumentální náročnosti kloubí s moderně popovým přístupem.”

Artmosféra hraje ve složení:

Martin Blažek – zpěv, klávesy, kytara; Jiří Chmela – kytara; Milan Chlup – baskytara; Vít Blažek – bicí.

Frontman a zároveň dvorní autor hudby Martin Blažek vyučuje na Pražské konzervatoři a patří k nastupující mladé skladatelské generaci.  Spolupracoval s Ondřejem Soukupem, Borisem Carloffem, Janem Maxiánem nebo například s Ondřejem Gregor Brzobohatým.

Zdena Selingerová

Podobné příspěvky

Alkinoos Ioannidis přivezl do Prahy řeckou pohodu

Afri

Koncerty v Lucerně zakázal nový ministr zdravotnictví  

Afri

Ginny Andro vydává nový singl New Home s Terezií Kovalovou

Afri