Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Iggy Mayerov vydávají singl o tinnitu s názvem Stuck with U

singl o tinnitu s názvem Stuck with U

Pražská indie-popová kapela Iggy Mayerov vydává v pořadí druhý singl k chystanému debutovému albu, které ponese název Millenial Cliché a vyjde letos. Oproti předchozímu singlu Glastonbury, kde dominovaly hlavně synťáky, se v singlu Stuck with U dává mnohem větší prostor kytarám. Oba singly tak prozrazují, že album bude plné kontrastů a překvapení.

Slyším, jak mi v noci šeptáš do ucha“

Foto_Bohdan Zajčenko„Je to takovej kámoš, kterýho nikdo nezval, bez zaklepání k vám vtrhne, uvelebí se vám na gauči – a už od vás nikdy neodejde,“ tak své začátky s tinnitem, neboli pískáním v uších, se smíchem popisuje zpěvačka Tereza. Text Stuck with U s jistou dávkou sarkasmu a nadhledu líčí pocity spojené právě s tinnitem a nejen s ním. Jak sama Tereza říká, tinnitus se u ní projevil vlivem stresu společně s úzkostí a depresí, což se odráží v textech na celém chystaném albu.

Stuck with UI teď jsou dny, kdy mi moc do smíchu není, ale těch je už jen minimum. Naučila jsem se se všemi těmito pocity lépe pracovat a tinnitus beru opravdu jako kamaráda, který mi dost napovídá, kdy bych měla zvolnit, a kterým situacím se vyhnout. Navíc ho většinu času nevnímám. Na začátku pro mě jenom slovo tinnitus bylo jako Voldemort – teď už se ho ale naštěstí nebojím vyslovit ani o něm mluvit,“ uzavírá Tereza.

Na klipu kapela spolupracovala opět s režisérem Bohdanem Zajčenkem. „Oproti klipu ke Glastonbury, kde jsme vsadili na příběhovou linku, jsme Stuck with U chtěli pojmout minimalisticky a hlavně si celé natáčení užít bez stresů a velkých příprav. Klip vznikl v prostorách naší zkušebny a byla to fakt zábava,“ popisuje natáčení kytarista Michal.

Nahrávka vychází na labelu Dayspeed Music a produkoval ji Daniel Šubrt ze studia Megahit Lair, který se podílel i na předchozích singlech a má na starost produkci celé desky. O stem mastering se postaral Risto Sokolovski z Barrandov Sound a o finální master Michael Fossenkemper ze studia TurtleTone NYC oceněný dvěma cenami Grammy za mastering.

Klip na YouTube:

https://youtu.be/DoRXg5hMeK0

Link na stream singlu:

https://bfan.link/iggy-mayerov-stuck-with-u

Iggy Mayerov

Daniel Šubrt | Dayspeed Music

Foto: Bohdan Zajčenko

Podobné příspěvky

Vivat Mozart

Afri

Pavol Habera s kapelou Team přilákali do O2 areny všechny generace

Afri

RockOpera Praha během léta zavítá do Svijan, Českého Šternberku i bosenské Tuzly

Šebík