Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

IL DIVO v Praze: Šarmantní muži se zlatem v hrdle

V pondělí, ve večerních hodinách, vystoupili před naplněnou O2 arénou mezinárodní IL DIVO. Nutno podotknout, že tento kvartet byl v Praze již po třetí a vždy se uvedl ve vyprodané či skoro vyprodané aréně. Prahu se rozhodli navštívit v rámci turné Amor and Pasion, neboli láska a vášeň. A věřte, že lásky i vášně bylo na koncertě dostatek.

Začátek avizovaný na 20,00 nebyl jen pouhopouhou informací, která se nakonec nenaplní. Il Divo ukázali, že jsou hvězdy nejen ve zpěvu, ale i v chování. Projekce na stagy začala pár minut po osmé hodině večerní a Urs Bühler, David Miller, Carlos Marín a Sébastien Izambard se na pódiu objevili ihned po skončení nápaditého představení se na projekci.

To, že si Il Divo zakládají na šarmantnosti, je vidět nejen na každém jejich vystoupení, ale také vždy na přebalu desky. A ani v Praze neukázali jinou tvář. Oblečeni do skvěle padnoucích sak, s úsměvem na rtech a s naprostou noblesou, začali pět první písně. Na rozjezd to byla píseň Bésame Mucho, po které následovala Contigo En La Distancia. Koncert se rozjížděl pomaleji, vystoupení však nabralo spád po pozdravu “Dobrý večer Praha” a dobře mířených vtipech zejména od Davida. Toto mezinárodní kvarteto si diváky získalo téměř okamžitě. Pomalejší songy ukázaly tu romantickou stránku klasické hudby, čas byl teda na vášeň. Píseň Quién Será je sama o sobě plná vášně, ovšem tu doplnili také tanečníci, kteří se několikrát za večer na pódiu objevili.

První část koncertu obsahovala 13 písní, poté se IL DIVO odebrali do backstage a následovala dvacetiminutová přestávka. Koncertu se nedalo vytknout zhola nic, jedinou nespokojenost projevili návštěvníci u stánků s občerstvením, kdy všem bylo řečeno, že se nápoje ani jídlo nesmí nosit dovnitř sálu. Velké množství lidí nebylo možné obsloužit nejrychleji a tak se u stánku tvořily velké fronty a nakonec se zdálo, že dvacet minut není zas tak mnoho. Fanoušci však byli na krátící se čas přestávky upozorňováni a tak již po dvaceti minutách všichni seděli opět na svých místech. Druhá část vystoupení měla o jednu píseň navíc, tedy obsahovala 14 písní, mezi nimiž byly například Volver, Isabel, Passera či Por Una Cabeza. Největší ohlas večera sklidil David Miller, když při svém sólu skvěle zazpíval píseň Nessum dorma.

Píseň Regresa A Mi byla písní poslední. IL DIVO se s diváky rozloučili a odebrali se opět zpátky do backstage. Velké ovace dostaly kvarteto zpět na “plac” a diváci byli potěšeni dvěma přídavky. Jedním z nich byla píseň Himno de la Alegría a když byl čas říct si na shledanou, rozloučili se tito šarmantní muži písní Time to Say Goodbye.

Doufejme, že nás IL DIVO přijedou navštívit při svém příštím turné znovu a přivezou sebou opět skvělou show.

Foto: Marek Holoubek (ireport.cz)

 

 

Podobné příspěvky

Písničkář Martin Hrubý riskoval kvůli klipu zdraví, točil ve výšce 1410 metrů. Polonahý a ve sněhu

Jaroslav Hauer

Pozvání na každoroční oslavy narození Antonína Dvořáka

Afri

50. Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka

Afri