Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Josef Fečo je nejžádanější kontrabasista v republice

Josefa Fečo

Skupina KROUŽKY, která je jedním z největších organizátorů zájmových a vzdělávacích kroužků a volnočasových aktivit pro děti přímo ve školách a školkách po celé ČR a zastřešuje také Základní uměleckou školu a Středisko volného času FLOW v Čestlicích, oznámila jmenování Josefa Feča (44), momentálně nejžádanějšího kontrabasisty v ČR, novým zástupcem ředitele ZUŠ FLOW.

Kontrabasista Josef Fečo jmenován zástupcem ředitele ZUŠ FLOW

Josef_Feco_1„Jsem velmi rád, že náš tým v ZUŠ Flow posílil takto věhlasný hudebník a také zkušený pedagog. S jeho příchodem se úroveň kvality hudební výuky na naší škole bezesporu ještě zvýší. Věřím, že bude vzorem pro řadu dětí a mladých začínajících muzikantů, kteří naši školu a kurzy navštěvují,“ říká Jakub Reindl, ředitel skupiny KROUŽKY.

Co se hudby týče, Josef se věnuje jazzu, popu, soulu a folklóru. Je taktéž skladatel, aranžér a pedagog. Je také stálým členem hudebních projektů jako je Otto Hejnic Trio či Zuzana Lapčíková Kvintet. Mezi jeho vlastní projekty se řadí Skip Wilkins (USA), Bobby Watson (USA), Radovan Tariška (SK), Luboš Šrámek (SK), Robo Opatovský (SK), Lakatoš Robert (HU), Winand Gabor (HU), Byron Wallen (GB), Ondrej Krajňák (SK). Je držitelem Ceny Anděl a Junior Jazz 1999. Vede hudební workshopy v Jazzové dílně Karla Velebného.

Josef Fečo

Josef FečoJosef Fečo se narodil 30.3.1978 V Praze a pochází z romské muzikantské rodiny, již od dětství měl velkou touhu stát se muzikantem. Josef měl doma velké příklady, tatínek vynikající kontrabasista, maminka zpěvačka a jeho velký vzor byl vždy dědeček, který je vynikající houslista a skladatel. Josef již od čtyř let hrál na kytaru, ale jeho touhou bylo hrát na housle jako dědeček. Houslím se věnoval do svých jedenácti let, poté ho upoutal cimbál a začal se mu věnovat na sto procent. Cimbál pro něj mnoho znamenal. Již od svých 11 let se stal členem většího souboru, který řídil jeho dědeček. Objeli s tímto souborem několik prestižních festivalů po celé Evropě.

Tento krásný nástroj nemá bohužel v naší zemi výrazné možnosti uplatnění, což vedlo k jeho rozhodnutí učit se hrát na kontrabas. Jeho vazby k cimbálu však nikdy neoslabily, dodnes má k němu velice osobní vztah, nechtěl však ustrnout v pozici „barového muzikanta“, ač školeného a výtečného. Stále kráčel za svým uměleckým cílem a po půlroční přípravě složil přijímací zkoušky na konzervatoř. V roce 1994 se stal studentem konzervatoře KJJ. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka obor kontrabas a basová kytara. Svá studia ukončil v roce 2000. Během studií na konzervatoři se poznal se spoustou umělců. Např. s Karlem Růžičkou. Od roku 1999 je Josef stálým členem jeho tria. Josef je dnes nejžádanějším kontrabasistou v České republice, v okruhu jeho hudebního zájmu jsou jazz, funk, pop, soul a folklór. Je taktéž skladatel a aranžér.

Josef_FecoJosef je stálým členem těchto hudebních projektů:

Karel Růžička Trio, Zuzana Lapčíková Kvintet, Libor Šmoldas Kvartet, Rostislav Fraš Kvartet, Otto Hejnic Trio

Vlastní projekty:

Connection, Josef Fečo and Gypsy Friends (Mezinárodní projekt Srbsko,Maďarsko, CZ a SK), Josef Fečo – Electric Sound

Mezinárodní projekty:

Skip Wilkins (USA), Bobby Watson (USA), Radovan Tariška (SK), Luboš Šrámek (SK), Robo Opatovský (SK), Lakatoš Robert (HU), Winand Gabor (HU), Byron Wallen (GB), Ondrej Krajňák (SK)

Ocenění:

Cena Anděl – Zuzka Lapčíková kvintet 2012

Nominace Anděl – Josef Fečo a Zuzka Lapčíková – ČERNOBÍLÁ 2007 Junior Jazz 1999

Lektor:

Letní jazzové workshopy – Jazzová dílna Karla Velebného

ZUŠ FLOW v OC Spektrum v Čestlicích

FLOW – Základní umělecká škola a Středisko volného času, dříve pod názvem Základní umělecká škola a Středisko volného času Průhonice (ZUŠ) svou činnost zahájila ve školním roce 2017/2018. Úzce spolupracuje s partnerskou organizací Kroužky pro děti. Využívá jejího personálního i majetkového zázemí a také zkušeností. V první roce působení organizace provoz zahájila poskytováním zájmového vzdělávání – kroužků. Ty probíhají v základní škole Průhonice a navštěvují je především žáci zmíněné základní školy. Od školního roku 2020/2021 zahájila také základní umělecké vzdělávání, a to při základní škole v Čestlicích a Světicích. Škola intenzivně připravuje další prostory pro vzdělávání. Právě v nich by chtěla otevřít výuku v dalších oborech. V budoucnu škola plánuje prostřednictvím zájmového i základního uměleckého vzdělávání posílit nabídku vzdělávání v okolích obcích.

www.flowzus.cz

Skupina KROUŽKY

  • Již od roku 1999 organizuje zájmové a současně vzdělávací kroužky pro děti přímo ve školách a školkách po celé ČR. Jen v Praze úzce spolupracuje s více než 180 školami a rodičům tím šetří čas, protože lektoři chodí za dětmi přímo do škol(ek). Nabízí nejširší nabídku kroužků v České republice, celkem přes 50 druhů. Za celou dobu působení v nich strávilo svůj volný čas více než 100 000 dětí.
  • Společnost učí děti zábavnou formou, protože ta je při rozvoji dítěte nejefektivnější. Zároveň však cítí velkou zodpovědnost a přistupuje k výuce vysoce profesionálně, a to pod dohledem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Česká školní inspekce jí udělila nadprůměrné hodnocení.
  • V roce 2014 rozšířila společnost svoji působnost v rámci regionálních poboček po celé ČR a Slovensku.
  • Děti při výuce pracují s vlastními metodickými materiály a pomůckami, které jsou díky zkušeným metodikům neustále aktualizovány a vylepšovány. Společnost pořádá pobytové a příměstské tábory, dětské soutěže, sportovní turnaje a projekty pro rodiny s dětmi.
  • Provozuje táborový areál RS Kroužky nad Moníncem v krásné přírodě v těsné blízkosti lyžařského areálu. Zde se konají letní tábory, víkendy, kroužková soustředění, školy v přírodě a lyžařské kurzy.
  • Nejmladším projektem je založení Základní umělecké školy Flow v roce 2021, která byla úspěšně otevřena v OC Spektrum v Čestlicích. Vizí společnosti je tento koncept rozšířit i do dalších OC v ČR. Společnost je tým lektorů, pedagogů, metodiků a zkušených odborníků, jejichž hlavním mottem je “Vše pro dětský úsměv“.

 O společnosti DT-holding a.s.:

Investuje do úspěšných a perspektivních společností v mnoha oborech podnikání. Ve svém portfoliu má společnosti realizující stavební a výrobní projekty, firmy poskytující investiční a realitní služby, vývojáře a dodavatele specializovaného softwaru pro obchod a v neposlední řadě celorepublikový maloobchodní řetězec. Jako poslední rozšířila portfolio společnost, zabývající se zájmovými a vzdělávacími kroužky a také základní umělecká škola. DT-holding představuje uskupení úspěšných firem, které podnikají v několika různých oblastech obchodu i služeb a jejich činnosti se vzájemně doplňují. Více informací najdete na www.dt-holding.cz

Představení společností:

Skupina KROUŽKY

Společnost organizuje zájmové a vzdělávací kroužky pro děti přímo ve školách a školkách, ale také víkendové a týdenní tábory ve vlastním areálu na horách. Skupina KROUŽKY zastřešuje také Základní uměleckou školu a Středisko volného času pod názvem Flow a rekreační středisko Kroužky nad Moníncem.

www.krouzky.cz

TRAFICON TOBACCO RETAIL s.r.o., přední česká síť prodejen tabákových výrobků, tiskovin a loterijních služeb provozovaná na základě franšízingu. Historie značky TRAFICON sahá do roku 1996, kdy její zakladatel a současný majitel Daniel Tomeš začal provozovat první trafiku v Liberci. Postupem času si uvědomil, že budoucnost obchodu v tomto oboru je ve vybudování rozsáhlé sítě moderních prodejen umístěných na klíčových místech po celé ČR. A tak počet trafik rychle rostl. Nyní jich je 155 s tržbami převyšujícími 2 mld. Kč a další prodejny přibývají.

www.traficon.cz

Skupina H&Q, nábytek na míru pro obchod a služby

V rámci skupiny H&Q poskytuje zakázkovou výrobu nábytku, která spojuje kvalitní českou truhlářskou práci se znalostí specifických potřeb obchodu, retailového řetězce nebo firmy. Umí zajistit i kompletní přestavby a vybavení komerčních nebo kancelářských interiérů na klíč. Součástí skupiny H&Q je nově také truhlářská společnost Remy design se sídlem v Rychnově u Jablonce nad Nisou, která působí v oboru truhlářské výroby již více než 18 let. Společnost disponuje počítačem řízeným výrobním centrem pro přesnou a precizní práci a její výrobní portfolio zahrnuje výrobu atypického nábytku (pro soukromé interiéry, obchody, předváděcí a školicí prostory), výstavnictví (komplexní realizaci výstavních prostor v ČR i v zahraničí), stavební truhlářství a projekční činnost.

www.hq-design.cz

www.remydesign.cz

Skupina E&Q

E&Q je česká investiční skupina založená v roce 2017, která je součástí DT-holdingu. Zaměřuje se na investice do nemovitostí a jejich správu. Využívá dlouholetých zkušeností na realitním a developerském trhu pro realizaci jednotlivých projektů ve všech hlavních segmentech (residenční, komerční i industriální). Díky celorepublikovému pokrytí je schopna realizovat projekty v celé ČR a současně zajistit pro své klienty poradenství dle jejich požadavků v rámci kompletního obchodního procesu.

www.eq-reality.cz

NG Retail s.r.o., software pro retail

Společnost se specializuje na vývoj a implementaci aplikačního softwaru pro retail a obchodní firmy. Vyvíjí pokladní systémy, věrnostní programy a digitální karty, mobilní aplikace, CRM, software pro analýzu dat a segmentaci zákazníků.

www.ngretail.cz

Ondřej Hampl                                                                                    

                            

Podobné příspěvky

ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA ZAHRANIČNÍHO ROCKU S KARLOU ČERNOU.

Šebík

Mladí ladí jazz zvou na sérii koncertů

Afri

Hynek Tomm – bez zpívání nemůžu žít

Afri