Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Juraj Hnilica pokřtil své třetí album

juraj hnilica

Slovenský zpěvák Juraj Hnilica, kterého často přezdívají jako „slovenský Tomáš Klus“, v sobotu pokřtil v amfiteátru ve slovenském Martině své třetí album „Pohni líca“ ve velkém stylu. Kromě několika stovek fanoušků jej přišlo během dvouhodinové show podpořit mnoho známých slovenských osobností.

Juraj Hnilica pokřtil své třetí album ve velkém stylu

jurajV sobotu se martinským amfiteátrem nesla od podvečerních až do pozdních nočních hodin kvalitní hudba a pozitivní nálada. V 18 hodin se chopil kytary spisovatel, muzikant a milovník žen Ján Marton, kterého za třičtvrtě hodiny vystřídal slovenský muzikant Peter Júhas, jenž na konci loňského roku vydal svou debutovou desku. Přesně o půl osmé večer nastoupil na pódium Juraj Hnilica se svou kapelou „Galantný jeleň“ a společně rozezpívali a roztančili během téměř 2,5hodinového koncertu celý amfiteátr.

Přišlo jej podpořit mnoho známých osobností

Koncert v martinském Amfiku jsem si užil z obou stran. I jako účinkující, i jako divák. Bylo to fantastické na obou březích. Silné emoce a nádherné momenty umocnil úplněk měsíce. Hudba Ďuriho mi je velmi blízká a tak jsem si celý večer vychutnal plnými doušky,“ zhodnotil Ján Marton.

„Atmosféra, kterou vytvořil takzvaný “Ďuriefekt” byla naprosto úžasná. Skromně jsem nazval tento křest festivalem lásky a přesně tak to i bylo. Pro mě, jako muzikanta a myslím, že mluvím i za své kluky, nám bylo ctí,“ doplňuje jej Peter Júhas.

jurajKromě známých hitů Aká si krásná, Blázon či Uletení anjeli zazněly během koncertu také všechny písně z nového alba Pohni líca, které se v tento večer křtilo. Nechyběla tak ani čtrnáctiletá bubenická bohyně Nikoleta Šurinová, která s Hnilicou spolupracovala na písni Svet nie je zlý, operní pěvkyně se zlatem v hrdle Jana Šifrová a Jurajova žena a zpěvačka Lucia Machovičová, které s ním na album nazpívaly píseň Okovy nebo také známá slovenská herečka a zpěvačka Barbora Švidraňová, která spolu s Jurajem, Peterem Júhasem a Martinem Harichem během pandemie nazpívala píseň Láska spája. Protože je aktuálně pracovně v zahraničí, z této čtveřice se bohužel nemohl křtu Martin Harich zúčastnit, a tak tato silná píseň zazněla bez něj. Všichni hosté se zároveň stali kmotry křtěného alba.

„Velmi mě těší, že jsme si s Ďurim a skupinou Galantný jeleň mohli konečně zahrát před takovým skvělým publikem. Pro mě, mé rodiče i mou sestru byl sobotní večer fantastický, plný příjemných, veselých lidí a skvělé hudby. Děkuji Ďurimu, že jsem mohla být malou součástí tohoto krásného koncertu, na němž se zároveň křtilo i nové album. Přeji Ďurimu, aby měl stále chuť tvořit a bavit lidi, protože to dělá s obrovskou láskou k hudbě a k lidem,“ neskrývá své nadšení Nikoleta Šurinová.

juraj„Je mi velkou ctí být křestní mamkou tak krásného hudebního díla a extraterestriálního umělce jako je Ďuri Hnilica! Při jeho skladbách mám vždy husí kůži a slzy na krajíčku, ať už od štěstí či dojetím a doporučuji toto album každému, kdo chce zažít opravdový dotyk s duší. Mimo jiné koncert byl absolutně strhující, takový intenzivní emoční zážitek jsem už dávno neměla! Čistá radost z bytí,“ říká herečka a zpěvačka Barbora Švidraňová.

„Zažil jsem jeden nádherný, nezapomenutelný večer plný upřímných emocí a mohu s jistotou říct, že na něj nezapomenu do konce života. Celý týden jsem v sobě nesl takový pocit tíhy a zodpovědnosti, protože jsme dlouho nehráli před publikem a chtěl jsem lidem darovat fakt nádherný zážitek. Když jsme však vyšli na pódium, všechno ze mě opadlo a nechal jsem se vést jedinečností přítomnosti, kterou tvořil samotný vesmír posílen o velmi silný úplněk měsíce. Děkuji všem přítomným hostům, fanouškům, kamarádům, rodině a neposlední řadě Bohu, že nám dopřál takový krásný večer,“ netají své emoce Juraj Hnilica.

jurajPo oficiálním ukončení koncertu se muzikanti i návštěvníci přesunuli k o pár metrů dál vzdálenému táboráku, u kterého se s kytarami i tympánem zpívalo při úplňku do pozdních nočních hodin a následně se přítomní uchýlili ke spánku do nedaleko postavených stanů.

Juraj Hnilica nezahálí, a ačkoliv před dvěma týdny vydal svůj nový videoklip k písni Oceán, již nyní připravuje další hudební novinku. Tentokrát spojí síly se severomoravskou zpěvačkou, skladatelkou, textařkou a písničkářkou Kaczi.

Foto: Stanislav Sobkuliak

Robin Suchánek

Podobné příspěvky

Koncert skupiny Lucie už 28. září na Výstavišti v Praze

Šebík

CENY  MEZINÁRODNÍ  PĚVECKÉ  SOUTĚŽE  ANTONÍNA  DVOŘÁKA.

Afri

Mig 21 vydávají videoklip k nové písni TěsněVedleSebe

Jaroslav Hauer