Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Koncert k poctě Paca de Lucía 

25. února 2014 flamenkový svět opustil legendární kytarista a skladatel Paco de Lucía. Pojďte si společně s námi zavzpomínat na tuto osobnost, která změnila flamenkový žánr a mnohým z nás do něj otevřela dveře. 
Koncert k poctě Paca de Lucía  (homenaje a Paco de Lucía)
Jak jinak zavzpomínat na kytarového mága než kytarovým koncertem. Náš nejlepší flamenkový kytarista Morenito de Triana si letos přizval několik významných hostů přímo ze Španělska. V repertoáru koncertu nebudou chybět slavné Pacovy skladby.
Během koncertu proběhne projekce  z Pacova života a jeho tvorby.
Účinkující:
Morenito de Triana (SK) / kytara, zpěv
Michael Cába (CZ) / cajon, perkuse
Mateo Garriga (CZ) / cajon, potlesky
Pavel Křížovenský (CZ) / saxofon, příčná flétna
Speciální hosté:
Andrés de Jerez (ESP) / zpěv
Ivan Vargas (ESP / tanec
Slovo o Pacovi
Byl to vynikající kytarový virtuóz, některými odborníky považovaný za nejlepšího kytarového interpreta flamenka všech dob. Působil také jako jazzový a klasický kytarista a byl, mimo jiné, také znám jakožto velký obdivovatel a propagátor španělského hudebního skladatele Manuela de Fally.
Flamenco obohatil o perkusivní hudební nástroj cajón.
Na kytaru hrál už od svých pěti let. Profesionálním kytaristou se stal z otcova popudu už v 11 letech. Nejprve vystupoval se svým bratrem Pepém, teprve později se dal na sólovou dráhu. Legendární dvojici stvořil s flamenkovým zpěvákem Camaronem de la Isla. Čeští diváci měli možnost ho vidět ve filmech Carlose Saury “Carmen”, “Flamenco” nebo “Flamenco, Flamenco”. V České republice koncertoval několikrát, naposledy v roce 2013 na flamenkovém festivalu v Olomouci.     
Koncert je součástí celoročního cyklu akcí ” Flamenco Vive! ” a festivalu “Den flamenka / Día del Flamenco” a koná se za podpory Statutárního města České Budějovice.                               
Josef Korda

Podobné příspěvky

Nový Muzikál Mefisto je plný nadšených workoholiků!

Šebík

Oslavte konec školy „funkově“ ve společnosti Top Dream Company a HitFakers

Šebík

Emmet Cohen Trio (Spojené státy)

Afri