Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

legendární kapela Lucie totiž vyrazí na sérii rockových koncertů

skupina UCIE

Přichází léto plné rockové energie, legendární kapela Lucie totiž vyrazí na sérii rockových koncertů po 13 českých městech a zavítá i do Bratislavy. Pod názvem CHCI ZAS…” proběhne letní turné v jedinečných prostorách, mezi které patří také pražské Ledárny Braník, kde skupina Lucie vystoupí 29. června. Vstupenky jsou již nyní k dostání na webových stránkách www.lucie.cz.

BĚHEM LETNÍHO TURNÉ „CHCI ZAS…“ ZAVÍTÁ SKUPINA LUCIE DO 14 MĚST

Skupina Lucie se svou letní tour „CHCI ZAS…” zavítá i do Prahy. Ve středu  29. června vystoupí v bývalých Ledárnách Braník v Praze. Rockoví fanoušci se po téměř dvou letech mohou opět těšit na open air vystoupení, na kterém zažijí tu pravou rockovou atmosféru. „Těšíme se na open air turné v krásných a osobitých prostorách, kde si budeme moct být mnohem blíže, než je tomu ve velkých halách. Společně budeme zažívat ohromnou energii, která při živém vystoupení vzniká, a která nám v poslední době hodně chyběla.  To jsou zážitky, které nelze ničím nahradit,“ zvou na koncert členové skupiny Lucie.

Na pražský koncert budou navazovat další koncerty po celé České republice v Amfiteátru v Mikulově (3. července), na renomovaném festivalu Sázavafest (22. července) nebo třeba Amfiteátru v Lokti (6. srpna). Celou letní tour uzavře koncert v Amfiteátru ve Strakonicích, který je plánovaný na 2. září.

Kapela Lucie pro své fanoušky přichystala na rok 2022 dvě zcela odlišné a přitom výjimečné koncertní turné. Kromě letní rockové šňůry chystá na podzim dlouho očekávanou halovou  show LUCIE V OPEŘE 2022 s originálním aranžmá v doprovodu filharmonie Hradec Králové.

 Možnost nákupu vstupenek a detailní program LETNÍ ROCK TOUR 2022 „CHCI ZAS …” najdete na webových stránkách www.lucie.cz.

KONCERTY LETNÍ ROCK TOUR 2022 „CHCI ZAS…“

 • BRATISLAVA / TEHELNÉ POLE / PÁTEK / 6. 2022
 • ČESKÉ BUDĚJOVICE / LETNÍ KINO / STŘEDA / 6. 2022
 • PLZEŇ / AMFITEÁTR PLAZA / ČTVRTEK / 6. 2022
 • OLOMOUC / AMFITEÁTR KORUNNÍ PEVNŮSTKA / ČTVRTEK / 6. 2022
 • TŘEBÍVLICE / VINAŘSTVÍ JOHANN W / PÁTEK / 6. 2022
 • PRAHA / LEDÁRNY BRANÍK / STŘEDA / 6. 2022
 • MIKULOV / AMFITEÁTR / NEDĚLE / 7. 2022
 • VÝRAVA (u HK) / LETNÍ PARKET / SOBOTA / 7. 2022
 • SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU / SÁZAVA FEST / PÁTEK / 7. 2022
 • MALÁ SKÁLA / FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ / PÁTEK / 8. 2022
 • LOKET AMFITEÁTR / SOBOTA / 8. 2022
 • BUCHLOVICE / AMFITEÁTR / PÁTEK / 8. 2022
 • ŽATEC / LETNÍ KINO / SOBOTA / 8. 2022
 • STRAKONICE / AMFITEÁTR / PÁTEK / 9. 2022

VÍCE O LUCII:

Lucie je jedna z nejúspěšnějších kapel české hudební historie.  Vstoupila na českou hudební scénu v roce 1988 a za 34 let své existence vydala osm studiových alb, dvě koncertní dvojalba a jeden výběr hitů. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů. Jako jediná česká kapela třikrát po sobě vyprodala pražskou O2 Arénu. Za dobu své existence získala 3 České slavíky a 4 ocenění Ceny Anděl. Její poslední album nese název EvoLucie a bylo vydáno v roce 2018 po šestnácti letech.

V roce 2022 chystá skupina pro své fanoušky hned 2 turné. Prvním je letní rocková tour pod názvem “CHCI ZAS …”, v rámci které Lucie zavítá do 14 měst. Turné odstartuje 10. června v Bratislavě, na kterou budou navazovat další koncerty po celé České republice. Letní turné pak uzavře koncert ve Strakonicích, který je plánovaný na 2. září. Podruhé se fanoušci s kapelou mohou setkat v rámci podzimního halového turné LUCIE V OPEŘE. Hudebně bude turné naprosto přelomové – Lucie se spojila s dirigentem Kryštofem Markem, držitelem Českého lva za hudbu k filmu Masaryk, který vytvořil nové symfonické aranžmá pro celý program této show. V kombinaci kompletního obsazení skupiny, Filharmonie Hradce Králové a pěveckého sboru se tak chystá téměř dvouhodinový průřez celou tvorbou Lucie. Pražský koncert se uskuteční 12. října v O2 aréně, kapela poté zavítá také do Ostravy, Brna, Pardubic a Bratislavy. 

Skupina má letos ještě jednu novinku, kterou je vydání knihy s 800 fotografiemi za 34 let své existence. V unikátní fotoknize FOTOGRAFITY mohou čtenáři nahlédnout do zákulisí koncertů i nahrávacích studií, seznámit se s počátky kapely a připomenout si její slavné koncerty.

Pavla Umlaufová 

Nikola Lörinczová

Podobné příspěvky

Houslový virtuos Pavel Šporcl získal dvě ocenění v jednom týdnu

Šebík

Děti z dětského domova na divadelních prknech Hybernie

Jaroslav Hauer

Richard Pachman a Dita Hořínková – Vánoční koncert 2018

Afri