Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Májová koncertní nadílka

Po šesti letech konečně vystoupí 10.5. v pražské O2 areně  pop-rockový OneRepublic, v rámci svého evropského turné. Svoji raketovou oblibu odstartovali hned prvním velmi úspěšným  albem Dreaming Out Loud v roce 2007. V následujícím roce vydala skupina z Coloreda Sprigs skladbu Apologize, která se stala nejhranějším hitem na světových radiích. Kapelu založil zpěvák Ryan Tedder a kytarista Zach Filkins. Úspěch kapely stojí na výborných skladbách a charismatickém hlasu frontmena Ryana Teddera,

 

Na koncertě budou hrát nejen dosavadní megahity, ale i poslední úspěšné singly Rescue Me a Wanted ze svého nového alba. Rozhodně to bude velký zážitek.

Májová koncertní nadílka

RAMMSTEINPo pěti dnech  může rockový fanoušek uvidět další koncertní lahůdku agentury Livenation, která  přiveze oblíbené industrálně-metalové Rammstein.  Aby vyhověla velkému zájmu rockových fanoušků, zařídila vystoupení  na kraji Prahy v Letňanech ve dvou termínech, a to 15 a 16.5.

 

Skupina Rammstein byla založena v roce 1994 ve východním Německu a  hned v následujícím roce prorazila s albem Herzelied. Všechny následující alba byly zlaté nebo platinové. Provokující hudba a vzhled  skupiny, zejména zpěváka Till Lendemanna, spolu s pyrotechnickými efekty z nich dělá jednu z nejlepších koncertních kapel současnosti. Název mají podle města Rammstein, kde je základna letectva USA v Evropě. Jejich osmá deska  vyšla v dubnu s názvem Zeit a nese se v dosavadním duchu, i když je méně provokativní. Kapela je v současnosti určitě nejoblíbenější německá skupina na světě, ačkoliv zpívá většinou v němčině. Před třemi lety vyprodali Eden, nyní se o to pokusí  na největší koncertní  ploše v Praze.

Bohumil Lukeš

Podobné příspěvky

Kamarád Fído si zazpíval s Lucií Vondráčkovou

Afri

Ze zpěváků se stane divá zvěř!

Jaroslav Hauer

Věra Špinarová s Heidi Janků vyjedou na turné.

Jaroslav Hauer