Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Petra Černocká bavila obyvatele Nové Pece na Lipensku

Období, kdy se lidé nemohli setkávat v kulturních zařízeních je naštěstí za námi, jenomže ne všude se daří po dvouleté nucené pauze opět kulturu rozhýbat. Zvláště pak obtížná situace je v menších obcích, jako třeba v lipenské Nové Peci na Prachaticku.

J. Pracný P. Černocká
J. Pracný P. Černocká

Tam se ale starosta rozhodl, že místním kulturní akce zajistí, aby se obyvatelé mohli znovu hromadně setkávat a bavit. První vlaštovkou byla oslava MDŽ, jíž se účastnily snad všechny místní ženy. To starostu potěšilo a motivovalo. „Napadlo mě, že bych měl pokračovat něčím pro seniory“, svěřil se starosta obce Nová Pec Martin Hrbek. „Ti jsou totiž znevýhodnění proti mladším, kteří si mohou za kulturou dojet do okolních měst. Přitom naši obec tvoří padesát procent lidí v důchodovém věku. První volba padla na zpěvačku Petru Černockou.

Její písničky zná snad každý dříve narozený, navíc je sympatická, a také oblíbená i coby Saxana“, uzavírá starosta.  Starosta přišel s nápadem, že by se lidem více mohla zamlouvat beseda protkaná písničkami. Protože přímo v Nové Peci žádné kulturní zařízení není, akce se uskutečnila v místním hotelu Marlin, který naštěstí disponuje prostornou restaurací. Besedu moderovala Helena Váňová, rodačka z Nové Pece. Helena Váňová se věnuje scenáristice a režii, ale také produkci a mediální propagaci. Je autorkou několika knih a šéfredaktorkou magazínu CelebrityTime.

starosta Hrbek, moderátorka H. Váňová, J. Pracný, P. Černocká
starosta Hrbek, moderátorka H. Váňová, J. Pracný, P. Černocká

„Musím přiznat, že jediné, co mi na téhle akci nebylo úplně příjemné, je ta dálka“, nechala se po besedě slyšet Černocká. „Beseda ale byla příjemná, lidi měli zájem, bavili se. Dokonce znali moje písničky, což vždycky potěší…“ A její manžel Jiří Pracný, který zpěvačku doprovázel na kytaru i zpěvem, doplnil s humorem sobě vlastním: „Za mě prima večer. Publikum, starosta, místo – a nakonec i večeře, kterou jsme si odvezli domů, protože před cestou nejíme.“

 

Manželé sice na Lipensku vystupovali poprvé, rozhodně ale ne naposledy. To však neznamená, že by starosta neměl v plánu další umělce nebo aktivity, kterými zpestří novopeckým všední život. Už na polovinu května a konec června chystá další besedu, velkou akcí budou Novopecké slavnosti v srpnu. Samozřejmě starost o Novopecko obnáší i takové věci jako je například oprava komunikací a chodníků, oprava a doplnění veřejného osvětlení, rekonstrukce bytů, posílení a oprava vodovodu, rekonstrukce požární zbrojnice a spoustu dalších aktivit, které obyvatelům zlepšují život. Hledáte ideální místo na výlety nebo dovolenou kdykoli v roce? To je Lipensko. Poslechněte si starostu Nové Pece Martina Hrbka na videu https://youtu.be/tL8rkwesub8

Černocká a publikum starosta Hrbek

Jaromír a Věra Hamplovi              

Zdroj a foto: Helena Váňová Production

,,,

Podobné příspěvky

Velkolepá hudební událost, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone

Afri

Singl, který se možná stane letním super hitem

Šebík

Křest klipu ELECTRIC LADY

Redaktor J.Hampl