Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Pokáč se Slováčkovou vyzpívali pro nemocné děti slušný obnos peněz

predani-seku

I když jsme plešatý je název songu písničkáře Pokáče a zpěvačky Anny Julie Slováčkové, jehož každé přehrání na YouTube a streamovacích službách generuje příspěvek pro projekt Můj nový život. Cílem projektu je posílit povědomí o problematice dětské onkologie a podporovat mladistvé pacienty a jejich rodiny v průběhu i po skončení léčby.

Pokáč se Slováčkovou vyzpívali pro nemocné děti slušný obnos peněz

Muj-Novy-ZivoBěhem pondělního pražského koncertu Pokáče došlo i na milou povinnost. Společně s několika rodinami, které Můj nový život podporuje přebrala od Pokáče a Aničky zakladatelka neziskové organizace MUDr. Lucie Hrdličková symbolický šek, jehož výši generuje zisk z přehrávání společného songu. (aktuálně má píseň 3,7 mil přehrání na YouTube). „Tato úžasná písnička podaná s nadhledem neskutečně pomáhá. Pomáhá zdravým uvědomit si, co je v životě více a méně důležité, a u onkologicky nemocných dětí doslova zlidověla. Děkujeme Pokáčovi a Aničce Julii Slováčkové, že na nemocné děti myslí.

Pro onkologicke pacienty se pisen stala hymnou_foto Jan Nožička

Za výtěžek z písničky chceme nově diagnostikovaným dětem pořídit batůžky s praktickými věcmi, které ocení při léčbě. A jakmile to restrikce dovolí, vyrazíme s nimi do oblíbeného zábavního parku Legolandu,“ uvedla Hrdličková. „Můj nový život je úžasný projekt úžasných lidí, je obrovská čest s nimi spolupracovat. Když jsem měl tu čest poznat děcka a jejich rodiče osobně během natáčení písničky, byl to neuvěřitelně silný a inspirativní zážitek. Osud se s nimi vůbec nepáře, ale oni mu dávají totálně na p*del a mají tolik elánu a životní energie, jako snad nikdo, koho jsem kdy poznal. Že jsme s nimi mohli spojit naši písničku je pecka. Už se pár peněz vybralo a pokračujem dál, za každý přehrání klipu či písničky na streamovacích službách putujou peníze právě na tenhle skvělej projekt, tak všichni šup poslouchat,“ uvedl Pokáč.

Píseň I když jsme plešatý nazpíval Pokáč s Aničkou Slováčkovou_foto Aneta Jodar
Píseň I když jsme plešatý nazpíval Pokáč s Aničkou Slováčkovou

Videoklip ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=1D6JHv0tMv0

 

Mgr. Hana Doležalová

Foto: Aneta Jodar

Podobné příspěvky

Cop a Nezmaři míří do Lucerny. Pro velký zájem přidávají další koncert odpoledne

Jaroslav Hauer

Tatiana Vilhelmová a Viktor Dyk jedou na svatební cestu! Nahradili Šafránkovou s Abrhámem

Jaroslav Hauer

Mladí ladí stream naladí Prago Union se speciálním jazzovým setem

Afri