Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Popmuseum Stage zve na unikátní online koncerty

popmuzeum

Popmuseum zve projektem Popmuseum Stage na netradiční online koncerty českých hudebnic a hudebníků. Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu. Celou sérii zahájí 16. listopadu koncert zpěvačky a hudebnice Lenky Dusilové,  do konce roku se mohou diváci těšit na live sessions Kill the Dandies a Vladimíra Merty.

Volnou inspirací pro Popmuseum Stage nám byly série jako Tiny Desk Concerts se záznamy živých vystoupení na malém, netradičním místě, např. v kanceláři nebo šatně. Představíme hudebníky v jiném světle, např. s nástrojem, který jinak do ruky neberou. Vladimír Merta zahrál na saxofon, zpěvák a kytarista Kill the Dandies! Hank Manchini vyměnil elektrickou kytaru za akustickou. Diváky necháme nahlédnout do nových prostor, zřídili jsme totiž v Popmuseu atypické pódium i výmalbu zdi s motivem slavných tváří popu šedesátých a sedmdesátých let,“ přibližuje projekt Popmuseum stage jeho zakladatelka Veronika Fischerová.

„Popmuseum Stage přináší novou možnost záznamů živé hudby. Můj poloakustický set s minimem elektroniky – jak běžně moc nevystupuju –  si můžete vychutnat podobně jako bych hrála přímo u vás doma v obýváku. Přeju Popmuseum Stage dobrej start a dostatek kvalitních hudebních úlovků,“ uvádí k prvnímu dílu série jeho protagonistka Lenka Dusilová.

YouTube Popmuseum Stage – Lenka Dusilová: https://youtu.be/g_0KXC_qJSU

Fotografie ke stažení: bit.ly/PopMuseum_Stage

Od roku 2000 spravuje Popmuseum rozsáhlý depozitář, shromažďuje a archivuje písemné dokumenty, nahrávky a audiovizuální záznamy, hudební nástroje a přístroje, související s vývojem populární hudby, stejně jako memorabilie, vztahující se k důležitým osobnostem či událostem české a slovenské scény.

„Popmuseum je svobodné, nestátní muzeum řízené spolkem nadšenců do české a československé populární hudby a její historie. Stále hledáme možnosti jak ukázat českou a československou populární hudbu v novém světle a vida, máme tady projekt Popmuseum Stage. Pro mnohé to bude možná první, i když jen digitální návštěva Popmusea, vřele zveme na osobní prohlídku,“ dodává  ředitel Popmusea Aleš Opekar.

Přímo v budově KC Kaštan na pražském Břevnově nabízí Popmuseum stálou expozici hudebních nástrojů, především elektrických kytar československé výroby a vybraných nástrojů klávesových, které byly v bývalém Československu používány, stejně jako staré magnetofony, rádia, hudební nosiče, svázané ročníky hudebních časopisů Melodie, Mladý svět, Rock & Pop a mnoho dalšího. Popmuseum pravidelně pořádá také výstavy. Tou aktuální je 80 let Marty Kubišové očima Popmusea, jenž můžete navštívit až do 25. února 2023. Další díly Popmuseum Stage vychází 8. a 29. prosince. Vznik projektu Popmuseum Stage podpořila Nadace Český hudební fond.

Anna Mašátová

Podobné příspěvky

Kapitán Demo představuje novou desku Mistr Světa Všeho

Afri

Umění patří do ulic! Praha žije hudbou

Afri

Benefiční večer tanečníka a managera Tomáše Gotlieba

Afri