Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Pražský Baden Baden přivítá Cold Cold Nights a Role

28.června vystoupí Cold Cold Nights s aktuálním albem Ten Years Later v pražském prostoru Baden Baden spolu s Role.

„V Baden Baden na Štvanici budeme hrát poprvé. Myšlenka místa, kde se v centru města dá koupat, je nám sympatická, tak se těšíme na tenhle letní večírek! Role jsou jedna z kapel, se kterýma jsme hráli nejvíckrát za existenci naši kapely, a vždycky se těšíme na jejich set,“ říká frontman Cold Cold Nights Jakub Jirásek.

Cold Cold Nights se zrodili ze sólo projektu J frontmana Jakuba Jiráska roku 2015. První deska (The) Last Summer získala nominaci na cenu české hudební kritiky Apollo a hudební ceny Anděl. Druhé album Ten Years Later vyšla koncem roku 2022 pod hlavičkou DIY labelu Black Pear Label a vysloužila si nominaci na cenu Apollo za desku roku.

Osm písní s velkou škálou zvuků od syntezátorů a varhan po trubku a zvonkohru je o něco popovější než předchozí album, ale stále si zachovává nezaměnitelnou fasádu lo-fi indie. Ten Years Later, jenž vznikalo mezi Čechami, Berlínem a Chicagem, se zhusta objevovalo v žebříčcích nejlepších tuzemských nahrávek 2022.

Od svého vzniku vystupují Cold Cold Nights pravidelně v České republice a zahraničí, zahráli v  Německu, Belgii, Holandsku, Polsku, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, Bosně, Černé Hoře, Chorvatsku, Slovinsku, Rakousku a Francii. Sestavu tvoří, kromě  kytaristy a zpěváka Jakuba Jiráska, multiinstrumentalista Štěpán Oves, trumpetista Kryštof Knapp a bubeník Daniel Došek.

Cold Cold Nights dále vystoupí 29. 6. v prostoru Kafara v Brně spolu s písničkářkou Barborou Horou, 30. 6. v bratislavské Pink Whale, v létě na Vivat Vila v Prachaticích a Festivalu Kukokli.

Anna Mašátová

 

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Zrodil se nový hit, opět je od Karla Gotta. Zpívá duet s dcerou Charlottou

Afri

Letní slavnosti staré hudby uzavřou na Krzysztof a Anna Firlusovi a soubor NeoBarock

Afri

Zlatá půluncová medaile pro Žbirku

Jaroslav Hauer