Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Pražští rockeři The Drain věnovali nový singl s videoklipem bubeníkovi

The_Drain_promo

Pražští rockoví The Drain vydali 24. srpna singl Oh, David!. V pořadí druhý singl k na podzim chystanému albu s názvem OLD BIG BAD, NEW BIG GOOD doprovází videoklip plný estetiky období devadesátých let až přelomu milénia.

Pražští rockeři The Drain věnovali nový singl s videoklipem bubeníkovi

Video není jen poctou hudbě zmíněné éry poslední dekády minulého tisíciletí, ale také bubeníkovi kapely Davidovi Petrouškovi. Text písně, ale i námět a scénář hudebního videa, jehož autorem je frontman pražské čtveřice, zpěvák a kytarista Daniel Šubrt, vzešly z jeho nespokojenosti s obecnou praxí prezentace kapel.

„Největším nešvarem koncertních fotografů a kameramanů je všudypřítomná stále trvající ignorace bubeníků. Přesněji lenost dostat se s objektivem za přední linii na pódiu. Tímhle singlem chceme našemu bubeníkovi Tačudovi nahradit léta strádání a dopřát mu zaslouženou dávku pozornosti,“ upřesňuje Šubrt.

Na vizuálním zpracování Oh, David! spolupracoval štáb pod vedením Kateřiny Husákové, se kterou kapela spolupracuje zhruba od roku 2014. Záběry opulentních oslav u bazénu vznikaly v okolí Českých Budějovic, odkud dnes pražská formace původem pochází. The Drain za svou čtrnáctiletou kariéru vystupovali napříč Evropou a na jejich předchozí studiové nahrávce se producentsky podílel Greg Gordon, který má v portfoliu spolupráci s kapelami jako Red Hot Chilli Peppers, Oasis nebo System Of A Down.

Tématem songu je oslava Tačudova životního elánu a radikálního hédonismu. Námět vznikl spontánně během jedné ze zkoušek jako reakce na Davidovu nenasytnost,” dodává frontman kapely.

Datum vydání čtvrtého studiového alba OLD BIG BAD, NEW BIG GOOD plánuje skupina na 22. října 2021. Celý studiový počin vznikl za producentského dozoru Nèro Scartche (MYDY). Skladbu natáčeli Amak Golden v Golden Hives Studio, který se chopil i mixu, a Daniel Šubrt v Megahit Lair Studio. Masteringu se ujal Michael Fossenkemper z TurtleTone Studio NYC. Album vyjde i na vinylu.

Ricardo Delfino

YouTube 2. singl Oh, David!: https://youtu.be/8DWTEfN2FIs

YouTube 1. singl 2 OLD 2 R’n’R: https://youtu.be/Oxv3GrfUnrM

Multilink na online streaming singlu Oh, David!: https://thedrain.hearnow.com/oh-david

Singl Oh, David! ke stažení .mp3/.wav: https://bit.ly/TheDrainOhDavidsong

Facebook: https://www.facebook.com/thedraincz @thedraincz

Instagram: https://www.instagram.com/the.drain/ @the.drain

Podobné příspěvky

Chantal nám představuje na novém CD podmanivé šansony

Jaroslav Hauer

„Noc s hvězdami” na zámku Zahrádky

Afri

Hana Zagorová – nové narozeniny album vychází 7. září 2016

Jaroslav Hauer