Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Revivalová kapela Queenie rozzářila Křižíkovu fontánu

Hudební skupina Queenie, jež svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele, dorazila se svou letní UNIVERSUM Tour do Prahy. Svůj velký koncert na Křižíkově fontáně kapela odehrála před více než 2000 diváky. Prostor před vstupem do areálu se začal plnit nedočkavými fanoušky již kolem 18. hodiny. S úderem 20. hodiny, kdy začínal koncert kapely, byla Křižíkova fontána zaplněna do posledního místa.

Koncert Queenie zahájili jen několik minut po osmé hodině písní WasItAllWorthIt. Následně zaznělo přes dvacet písní, mezi kterými nechyběly největší hity Queen jako A KindofMagic, Bohemian Rhapsody, FriendsWillBeFriends nebo We Are TheChampions. Populární skladby doprovodily méně známé písně jako Stone ColdCrazy, Breakthru či LashHorizon s kytarovým sólem Rudyho Neumanna. Pražský koncert završil duet Barcelona, který Michael Kluch zazpíval se sólistkou Národního divadla Petrou Alvarez.

Dojem parádní show umocňovala i tryskající Křižíkova fontána, jejíž osvětlení, stejně jako light design stage, pořádně vyniklo až s pokročilým večerem. Diváky tak čekal prvotřídní zážitek nejen po hudební stránce, ale také po té vizuální.

To ostatně potvrzují i nadšené ohlasy na facebookové stránce kapely. „Myslím, že Freddie by byl nadšený, že jeho hudba žije dál a s jakou pokorou a láskou ji předáváte lidem. Jste úžasní a děkuji, že jste. Koncert byl parádní, atmosféra nezapomenutelná,“ nešetří chválou Martina Vovsová. Obzvláště silné přirovnání si pak kapela vysloužila od Davida Jelínka: „Pro mě osobně je to Wembley 86 v Praze 2021. Nic lepšího jsem si přát nemohl, neskutečný zážitek.“

Komu koncertQueenie na Křižíkově fontáně utekl, může navštívit některou ze zbývajících zastávek UNIVERSUM Tour.

 Harmonogram QUEENIE UNIVERSUM TOUR

  1. srpna 2021, České Budějovice, Letní kino Háječek
  2. srpna 2021, Ústí nad Labem, letní kino
  3. srpna 2021, Svojšice, Kulturní areál Svojšice
  4. srpna 2021, Ostrava, Amfiteátr Poruba

Vstupenky jsou v prodeji na portálech GoOut, smsticket, TicketmasterTicketportal.

Podobné příspěvky

Faust opět s Janem Křížem 24.08.2018

Jaroslav Hauer

„JEDU TAK RYCHLE, JAK POTŘEBUJI“… Oblíbená slova Lubomíra Kaštánka, majitele pražského rockového klubu Modrá Vopice

Šebík

Varhan Orchestrovič Bauer vystoupí v pražské Lucerně. Skládal pro Formana i Havla

Jaroslav Hauer