Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Sian Evans z Kosheen přijede potěšit své fanoušky do České republiky

Britská zpěvačka Sian Evans, kterou české publikum zná především díky spolupráci a zdejším koncertům s kapelou Kosheen, opět přijede potěšit své fanoušky na začátku června do České republiky. I přesto, že nedávno oslavila velké životní jubileum, vypadá tato zpěvačka překypující energií naprosto fantasticky. Do Česka se vždy vrací ráda, a to nejen z důvodu, že Češi prý vědí, jak rozjet party.  

Sian Evans z Kosheen, která zde za nedlouho vystoupí je singl a čeští muži u ní prý mají velkou šanci!

Kapela Kosheen vznikla na konci 90. let a její netradiční název je odvozen ze jména jednoho z největších indiánských náčelníků kmene Apačů. Evans, která teprve nedávno vyhrála dlouho vleklý soudní spor s bývalým členem Kosheen Markem Substancem o ochranou známku, může díky soudnímu rozhodnutí a nakonec i souhlasu Marka, i nadále spolu s kapelou vystupovat pod stejným názvem. „Až nyní si uvědomuji, jaké bylo vystupovat s lidmi, kteří si mě nevážili a snažili se mě zdiskreditovat. Proto považuji za velký úspěch rozhodnutí soudu a děkuji všem, kteří mě podporovali,“ komentuje tuto životní překážku Sian. „Od začátku naší nové spolupráce se toho hodně změnilo, ale ta chemie, když vystupujeme stále funguje. Lidé to milují,“ říká o spolupráci v novém složení Kosheen Sian Evans. „Na koncertech v České republice je vždycky skvělá energie, za kterou jsem moc vděčná. Je úžasné stát zde na pódiu a vidět, jak jsou naše singly všem blízké a známé. A také se mi líbí čeští muži, jsou hezcí a vysocí,“ dodává Sian Evans, která je aktuálně singl.

První zastávkou v rámci koncertního českého turné bude Praha, kde to Sian s kapelou rozbalí 3.  a následně i 7. června od 19 hodin na open air scéně v Parku Riegrovy sady. Druhým místem pro vystoupení sálající energií bude oblíbený Slezskoostravský hrad v Ostravě. Mimochodem právě v Ostravě se Kosheen představili českému publiku poprvé jako hlavní hvězda jednoho z prvních ročníků festivalu Colours Of Ostrava.  I zde vystoupí na čerstvém vzduchu, a to 4. června od 19 hodin. O den později, 5. června, se předvedou v Brně v jednom z nejmodernějších evropských hudebních klubů známým jako SONO Centrum. Českou koncertní šňůru ukončí v západočeské metropoli Plzni. Tam se fanoušci mohou na koncert těšit konkrétně 9. června na Nádvoří Plzeňského Prazdroje od 19:30 hodin.

Vstupenky jsou již v prodeji v sítích společnosti TicketLIVE: https://www.ticketlive.cz/cs/event/kosheen-with-sian-evans-cz-tour-prehled

 Kateřina Hlavinková

Podobné příspěvky

Beethovenovu slavnou 10. symfonii dokončila umělá inteligence 

Redakce

Jazzový klavírista Najponk mimořádně sólově

Redakce

Hudební skupina Artmosféra představuje nový videoklip “Jizvám”

Redakce