Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Světový svátek hudby v Českých Budějovicích

DivadelníUlice_ČB

Začátkem léta České Budějovice opět ožijí hudbou! Různé hudební žánry, známé i méně známé písně a interpreti, venkovní prostory historického města a oblíbená zábava. Všechny tyto prožitky chce zajistit kulturní akce nazvaná „Světový svátek hudby v Českých Budějovicích“ jako součást události, která se slaví po celém světě od roku 1982 pod názvem Fête de la Musique vždy 21. června. Pořadatelé jihočeského svátku hledají zájemce k účasti na programu!

Světový svátek hudby v Českých Budějovicích – Výzva k účasti

Pořadatel akce Josef Korda připravuje na období letního slunovratu, hudební akci v centru Českých Budějovic. I když se vystoupení budou konat právě v den slunovratu, tedy 21. 6., tak hlavní program začne již v pátek 17. 6. 2022. „Na všechny tyto dny hledáme muzikanty, hudební soubory, kapely všech žánrů či úrovní. Nyní máme připraveno pět míst v centru města, na kterých dáme prostor muzikantům, kteří se nám na tuto výzvu přihlásí. Těšíme se na známé i nové tváře hudební scény. Program celé akce bude upřesněn začátkem června.“ dodává Josef Korda.

Dětský_soubor_KostelSvátek hudby vznikl ve Francii. Muzikanti v den letního slunovratu 21. června oslavují hudbu a hrají v parcích, na ulicích či náměstích. Akce se konají ve 120 zemích na pěti kontinentech a jsou pro posluchače zdarma.

V Českých Budějovicích se koncerty uskuteční například na náměstí Přemysla Otakara II., letní scéně u kulturního domu Slavie, na Sokolském ostrově, Piaristickém náměstí nebo v jednom z českobudějovických obchodních center.

Výzva a podmínky přihlášení jsou ke stažení na webových stránkách www.svatekhudby.eu.

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

Josef Korda

Podobné příspěvky

Pozvání na koncerty vážné hudby do Zrcadlové kaple v Klementinu

Šebík

Impro talkshow 321jedem! znovu jede

Afri

Voňavý „drsňák“ Milan Peroutka vs. elegantní David Gránský

Jaroslav Hauer