Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Světový svátek hudby v Českých Budějovicích

DivadelníUlice_ČB

Začátkem léta České Budějovice opět ožijí hudbou! Různé hudební žánry, známé i méně známé písně a interpreti, venkovní prostory historického města a oblíbená zábava. Všechny tyto prožitky chce zajistit kulturní akce nazvaná „Světový svátek hudby v Českých Budějovicích“ jako součást události, která se slaví po celém světě od roku 1982 pod názvem Fête de la Musique vždy 21. června. Pořadatelé jihočeského svátku hledají zájemce k účasti na programu!

Světový svátek hudby v Českých Budějovicích – Výzva k účasti

Pořadatel akce Josef Korda připravuje na období letního slunovratu, hudební akci v centru Českých Budějovic. I když se vystoupení budou konat právě v den slunovratu, tedy 21. 6., tak hlavní program začne již v pátek 17. 6. 2022. „Na všechny tyto dny hledáme muzikanty, hudební soubory, kapely všech žánrů či úrovní. Nyní máme připraveno pět míst v centru města, na kterých dáme prostor muzikantům, kteří se nám na tuto výzvu přihlásí. Těšíme se na známé i nové tváře hudební scény. Program celé akce bude upřesněn začátkem června.“ dodává Josef Korda.

Dětský_soubor_KostelSvátek hudby vznikl ve Francii. Muzikanti v den letního slunovratu 21. června oslavují hudbu a hrají v parcích, na ulicích či náměstích. Akce se konají ve 120 zemích na pěti kontinentech a jsou pro posluchače zdarma.

V Českých Budějovicích se koncerty uskuteční například na náměstí Přemysla Otakara II., letní scéně u kulturního domu Slavie, na Sokolském ostrově, Piaristickém náměstí nebo v jednom z českobudějovických obchodních center.

Výzva a podmínky přihlášení jsou ke stažení na webových stránkách www.svatekhudby.eu.

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

Josef Korda

Podobné příspěvky

Slovenské hudební hvězdy míří na festival Mezi ploty

Jaroslav Hauer

ZNÁMÁ ROCKOVÁ BABIČKA PŮVODEM Z AMERIKY ZVEDLA ZE ŽIDLÍ PRAŽSKOU LUCERNU.

Afri

Benefiční koncert PKF — Prague Philharmonia na podporu Ukrajiny

Afri