Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

Zažijte první republiku v moderním kabátě

big band

Energií nabitý hudební big band vystupuje s unikátním vystoupením, které v Evropě nemá obdoby. Úžasní hudebníci v čele s kapelníkem Petrem Kroutilem si získali srdce řady posluchačů všech věkových skupin. Nyní čeká big band Original Vintage Orchestra řada letních vystoupení a v září již tradiční vystoupení v pražském klubu Lávka.

Big band Original Vintage Orchestra hraje i v létě!

Dech beroucí hudební show umožní divákům nahlédnout do doby, kdy jazz a swing byl ještě v plenkách. Dobové kostýmy a hudební nástroje dodají celému vystoupení na pravdivosti. Pod taktovkou zkušeného hudebníka Petra Kroutila, který show také uvádí, zpívá a hraje na saxofon a klarinet, se ponoříte do doby první republiky. Díky krásným zpěvačkám z tria Hot sisters, které se nebojí zabloudit do více než sto let starých vod, ale zároveň zakomponovat do hudby moderní prvky jako např. akustický electroswing, se stane tato show nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Novinkou, na kterou se mohou těšit návštěvníci letních koncertů je kvartet Pink Swing, které je odnoží velkého orchestru a na letních scénách umí rozproudit krev i zapřisáhlému odpůrci swingu. Své místo v něm má i herec Dalibor Gondík, který hraje na bicí. „S Daliborem se známe bezmála 30 let. Mít ho ve kvartetu je senzace a současně mi pomůže i s moderací celé show. Zažili jsme spolu spoustu legrace u nich doma v Sokolově, na filmovém festivalu v Karlových Varech i v přilehlých barech. Prostě zlatá mládež 90. let,“ vypráví Petr Kroutil.

Big band a stejně tak i kvartet Pink Swing se kromě vlastní tvorby zaměřuje na covery slavných moderních písní. Za zmínku stoj například hit Counting Stars od OneRepublic, písně Michaela Jacksona, Pharrella Williamse nebo Justina Timberlaka. Velmi podařené jsou také swingové covery českých skladeb, kam se řadí například píseň skupiny Chinaski – Každé ráno, kterou si na koncertě v Lucerně s kapelou zazpíval i Michal Malátný. Dalšími hity jsou např. Známka punku resp. swingu od Visacího zámku, Pražákům, těm je tu Hej od Pražského výběru, písně od skupiny Kabát, Xindla X a dalších.

Plánovaná vystoupení:

14.7. Original Vintage Orchestra – koncert Muzeum Podblanická

16.7 Pink Swing   – koncert Lysá nad Labem

23.7. Original Vintage Orchestra – festival Mníšek po Brdy

28.8. Pink Swing Soundtrack Poděbrady

3.9. Original Vintage Orchestra – Velvary

10.9. Pink Swing – Festival Veltrusy, Mělnické vinobraní

17.9. Pink Swing – Kutná hora

  1. 9. Original Vintage Orchestra – koncert pražský klub Lávka

31.1. 2023 Koncert Original Vintahe Orchestra k příležitosti 50. narozenin kapelníka Petra Kroutila (hosté – Michal Malátný, Ondřej Havelka, Dalibor Gondík, Petr Jablonsklý, Ivan Hlas

TZ

Podobné příspěvky

Novozélandští Fat Freddy’s Drop do Prahy přiváží nové album Wairunga

Redakce

Jakub Hrůša převezme prestižní německou hudební cenu Opus Klassik

Redakce

Voňavý „drsňák“ Milan Peroutka vs. elegantní David Gránský

Jaroslav Hauer