Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura

“Inspirovala jsem se mladým popovým králem Michaelem Jacksonem,“ líčí Debbie

Debbie Brown, Praskova

Když Marsell Bendig před pár dny přebíral Českého lva za mužský výkon ve vedlejší roli, jen zářil. Mohl za to nejen jeho úspěch, ale i originální oblek, který mu na míru navrhla Debbie Brown. A těsně před tím v jejích kostýmech oslnil publikum na svém vyprodaném koncertu ve Foru Karlín jeho bratr Honza Bendig. Toho oblékala i na předání Českých slavíků!

Návrhářka Debbie Brown oblékla celebrity na Slavíky i Lvy

Od začátku bylo jasné, že půjde o velkou show. „Honzík se svým manažerem Lukášem mi popsali úvodní vystoupení a nástup na scénu ve formě příjezdu na trůnu. Hned jsem chtěla, aby to byl co nejvíce královský, ale zároveň moderní. Chtěla jsem v tom odrazit mladého ducha a energii Honzovy tvorby,“ líčí Debbie, jak kostýmy pro zpěváka vymýšlela. „Když se nad tím zamyslím, tak jsem se inspirovala mladým popovým králem Michaelem Jacksonem,“ dodává. Za dva měsíce tak vznikl jedinečný kostým ozdobený stovky kamínků, perliček a metry řetízků.

Oříškem pro návrhářku byla koruna

„Nechtěla jsem mít žádnou tuctovou, kterou najdete v každém obchodě s maskami. Chtěla jsem, aby to co nejvíce ladilo s kostýmem. Tak jsem ji prostě celou ušila a ozdobila tak, že kostým bez koruny nedává smysl a koruna bez kostýmu také ne,“ říká. „Byla to výzva, ale jsem moc ráda, že si mě Honza s Lukášem vybrali. V mých očích jsou kostýmy strašně důležitá součást jakéhokoliv vystoupení. Musí být vždy takové, aby reprezentovaly interpreta i na fotkách. Když je lidé uvidí, musí si umět představit, jak asi ta show vypadala. Musí jim to hned vyvolat emoce,“ doplňuje.

Debbie se v poslední době velmi daří. Před nedávnem na sebe strhla pozornost i na Česko-Slovenském plesu, kam dorazila v nepřehlédnutelných bílých šaty. „Padlo na ně asi sedmdesát metrů látky,“ prozradila tehdy návrhářka. „Nemám ráda plýtvání materiálem, takže se občas vrátím k minulým modelům a využiji jejich potenciál pro další. Inspirací pro tento model byla lehkost,“ vysvětlila. V tomto případě použila původně svatební šaty, které však nikdo neměl na sobě a sloužily jen na focení. „Byly to jedny z prvních šatů, které jsem kdy vytvořila,“ dodala.

Před sebou má řadu dalších plánů. V letošním roce se chystá udělat svou doposud největší módní přehlídku, a to během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, kde zazářila už loni. „Na to se opravdu těšíme, jelikož máme velkou podporu od primátorky, inženýrky Andrey Pfeffer Ferklové a města Karlovy Vary. Chceme udělat pořádný dojem a představit kolekci ve vší parádě,“ svěřuje Debbie.

JH

Podobné příspěvky

Aukce mistrovských děl, Obecní dům Praha, 23. května 2021

Afri

Slavná manga série ze světa Pokémonů poprvé v České republice

Afri

12. Pražský šachový festival 2016 pod záštitou náměstka primátorky Petra Dolínka

Afri