Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura

James Newton Howard poprvé v Praze!

Jeden z nejuznávanějších autorů současné filmové hudby James Newton Howard vystoupil spolu s Českým národním symfonickým orchestrem a velkým pěveckým sborem 19. listopadu 2017 v Praze.

Zajímavostí koncertu BYLO, že americký hudební skladatel James Newton Howard si ke spolupráci na základě vypsané soutěže na FB vybral velmi mladou českou zpěvačku Gabriellu Hetzl.

 Byla to tedy velká premiéra nejen pro tohoto uznávaného skladatele, který má na kontě hudbu k filmům jako je Pretty Woman, King Kong , Šestý smysl nebo Temný rytíř, ale úvodní píseň z trilogie Hunger Games zazpívá právě mladičká Gabriella.

http://www.jamesnewtonhoward.com/competition/ 

Tento americký rodák patří mezi nejúspěšnější filmové hudební skladatele současnosti. V rámci své kariéry spolupracoval například se skladatelem Hansem Zimmerem, se kterým vytvořil hudbu k filmům Temný rytířBatman začíná. V současnosti jeho hudba zní ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít jehož předlohu napsala J. K. Rowlingová, autorka kouzelnické ságy o Harry Potterovi.

„Český národní symfonický orchestr mi doporučil můj přítel a skladatel Hans Zimmer, který s ním již spolupracoval. Za jeho reference jsem velmi rád, orchestr je výborný! Těším se na naše společné turné.“ nadšeně hodnotil své první setkání s ČNSO James Newton Howard.

James Newton Howard má na svém kontě osm nominací na Oskara, čtyři nominace Grammy a stejný počet Zlatých Globů. Celkem složil hudbu k více než 120 filmům.

Na světovém turné bude skladatel osobně dirigovat Český národní symfonický orchestr doplněný o velký pěvecký sbor.

foto J.Hauer

Podobné příspěvky

Doktor OX, muzikálová komedie s hvězdným obsazením

Jaroslav Hauer

Hovory W v době virové aneb hovory přes oceán

Jaroslav Hauer

EVA a HYNEK podpořili projekt STOP TÝRÁNÍ stihli i slavit!

Šebík