Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly Kultura

Je Votevřeno!!!

Nejedná se o pravopisnou chybu. O víkendu se totiž konal první letošní festival Votvírák, na který letos dorazilo tolik lidí, že pořadatelé nakonec museli ohlásit: ,,Je vyprodáno!“

Stanové městečko bylo během pár hodin zaplněno, a pokud někdo dorazil v pátek až na večer, měl s hledáním místa pro svůj stan opravdu, co dělat. Votvírák je proslulý svou rozmanitostí. Na jedné straně letiště v Milovicích hrají nejrockovější české a slovenské kapely, na druhé straně všichni skáčou do rytmu hip hopu a uprostřed se na letišti vyjímá největší stage, věnovaná všem ostatním hudebním žánrům.
V pátek jsme na hlavním pódiu viděli například No name, Mandrage, nebo Sto zvířat. Na rockové stagy hráli neuvěřitelní Škwoři, Visací zámek, nebo třeba Desmod a na Óčko hip hop stagy se fanoušci těšili na Ektora, Majka Spirita, Oriona a hlavně Rytmuse, který byl třešničkou na dortu konce celého dne. Na festivalech je vždy nejnudnější část ladění kapel. V tomto případě bylo vše vyřešené na jedničku, jelikož všichni u vchodu dostali program celého Votvíráku, kde byly časy jednotlivých kapel. Když kapela skončila v 18:20, další začala až na sedmou hodinu, proto byl čas si v průběhu ladění dojít pro pivo, pizzu, nebo dokonce i pro něco dobrého od KFC, které tam má každoročně také stánek. Jediné pódium, kde nebyly pauzy mezi interprety, bylo to hiphopové, jelikož se tam střídají pouze rapeři, nikoli nástroje a proto nejsou pauzy nutné. Pokud by toho měl někdo, po tak náročném dnu stále málo, byly připraveny stany Jagermeister, Urban zone, Semtex bar, nebo Deja Vu bar, kde celou noc hráli DJ´s ty nejnovější hity.

 

Následující den se většina fanoušků odebrala do milovického supermarketu, kde si dokupovali alkohol, jídlo a po náročném pátku někteří i nealkoholické nápoje. Program na letišti začínal už kolem jedenácté a pokračoval opět do tří do rána. Festivalový nadšenci si mohli vybrat mezi Jaroslavem Uhlířem, skupinami Chinaski, Rybičky 48, Divokej Bill, Iné kafe, Horkýže Slíže, Tafrob, Strapo, nebo Sodoma Gomora. Velkým zklamáním pro hiphopery byla absence rapera Separa, který na festival nemohl dorazit. Kluci z Rybiček 48 šokovali, když na zkoušku přišli v kapucích a mikinách, a na koncert přišli už jako holky z Rybiček 48, převlečeny do šatů, namalované a s parukami, přesně jako v jejich novém klipu Vážené dámy. Opět byly k dispozici stany s DJ´s. Pořadatelé nezapomínali ani na nejdůležitější věci. Lidé na festivalu hodně popíjí alkohol a hladina promile v krvi stoupá. Ač si to člověk neuvědomí, ráno sedne do auta a náhle je bez řidičáku, protože měl v sobě ještě zbytkový alkohol. Proto byla na festivalu možnost změření si hladiny promile, takže se pak předcházelo nepříjemnostem. Další důležitá zastávka pro mnoho návštěvníků byl stan, kde za menší poplatek nabízeli dobití telefonu nebo tabletu a trezory, kde si lidé mohli uschovat ty nejcennější věci. Pokud s sebou někdo měl nabíječku k zařízení, mohl v areálu najít malou nabíjecí stanici, kde si mobil mohl dobít zadarmo, ale u nabíjení musel být přítomen.

 

Pokud měl návštěvník festivalu zábavy stále málo, mohl si dojít zařádit na pouť, například na K2 nebo autodrom. Na Votvíráku byla možnost soutěžit na rodeo býkovi, který byl umístěn nedaleko vchodu. Dívky od Prima Cool zdobily festivalové nadšence tělovým sprejem a nápisy, či obrázkem bomby. Votvírák, jak už název napovídá, otevřel dveře festivalové sezóně pro letošní rok, a proto umožnil nákup lístků na ostatní festivaly za 1/3 ceny. Kolik se festivalu zúčastnilo lidí, není ještě známo, avšak spekulovalo se o 100 000. Přesné číslo se dozvíme za několik dní. Tento ročník se opravdu vydařil a až na pár nepříjemností jako ztracené batohy, zničené stany, ztracené řetízky, nebo mobily si všichni Votvírák pořádně užili a většina přítomných se při balení stanů těšila na následující rok.

Text / foto:  Eliška Rybenská

 

Podobné příspěvky

FEEL IT ALL Tour je u konce. Jaké to bylo? Byli jsme u toho!

Afri

V září se do kin chystá Dezertér s Jiřím Macháčkem

Jaroslav Hauer

Nový film oscarového režiséra Paola Sorrentina Mládí v programu MFF Karlovy Vary.

Afri